Kultura a společnost

„Ladit bikiny a obaly knih je super,“ tvrdí blogerka Kate

Američanka Kate Imbach na blogu matchbook.nu hledá bikiny a obaly knih, které k sobě ladí. Já jsem měla možnost položit jí několik otázek. Jukni na exkluzivní rozhovor!

1) Kontrolovala jsem tvůj LinkedInn profil, tvůj Twitter a tvůj Facebook a abych řekl pravda, jsem z té hromady aktivit tak trošku zmatené. Můžeš se popsat českým čtenářkám?

Momentálně pracuji jako vedoucí stylistika v NewlyWish a radím projektu 8tracks, kde jsem byla dříve ve vedení marketingu. Pro různé startupy pracuji od roku 2005.

2) Tvůj projekt matchbook.nu je velice originální a v porovnání s běžnými módními blogy přináší úplně nový koncept. Jak tě napadlo hledat obaly knih a bikiny, které k sobě ladí?

V létě jsem byla na dovolené a u bazénu jsem viděla ženu, které četla knihu ladící k jejím plavkám. No a nápad byl na světě!

3) Jak dlouho trvá najít pár, který ladí a můžeš popsat celý proces hledání? Vybereš vždy jako první obal knihy a pak hledáš plavky, nebo je to naopak?

To záleží. Miluji obal knihy I Was Told There’d Be Cake a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem k němu našla vhodné bikiny. Také bych ráda našla bikiny ke knize The Hidden Reality. To bude oříšek. Některé jsou snažší. Miluji čas, jenž můžu strávit v knihkupectvích, takže si pamatuji už nyní celou řadu zajímavých obálek.

Matchbook ladí bikiny a knihy

4) Tohle možná bude tak trošku hloupá otázka, ale proč zrovna bikiny a plavky? Co z toho máš raději a zkoušela jsi sladit i jiné věci a oblečení?

Mám ráda plavky a knihy. Když je dáš dohromady, máš čtení knihy na slunečné pláži – a to je nejlepší!

Matchbook ladí bikiny a knihy

5) Na projekt matchbook.nu jsem viděla zatím jen pozitivní odezvu. Zaznamenala jsi nějaké negativní komentáře a urážlivé maily – něco o plýtvání časem a tak dále?

Zatím jsem žádné takové nezaznamenala, každému se projekt líbí. Autoři, vydavatelé, agenti, návrháři plavek – ty všechny nápad zaujal.

Matchbook ladí bikiny a knihy

6) Pojďme si popovídat trošku o literatuře. Jaké jsou tvé oblíbené knihy a četla jsi Padesát odstínu šedi?

Moje nejoblíbenější kniha je The Secret History od Donny Tartt, protože je to skvělý mix litreatury a historických vražd. Padesát odstínu šedi jsem nečetla a ani se na to nechystám. Díky matchbooku jsem objevila hromadu knih, které bych si ráda přečetla.

Matchbook ladí bikiny a knihy

7) Myslíš si, že klasické papírové knihy přežijí útok elektronických čteček jako je třeba Kindle? Preferuješ staré časy, nebo dáváš přednost elektronickému inkoustu?

Mám Kindle i iPad, ale i tak dávám přednost tisku. Pocit, kdy člověk může držet knihu, číst ji a po dočtení srovnat do police, ten je super. Navíc iPad s bikinama sladit nejde!

Matchbook ladí bikiny a knihy

8) Moje poslední otázka už se netýká plavek ani bikin. Náš magazín se jmenuje Kámoška.cz, a proto by mě zajímalo, kdo je pro tebe ta tvoje lepší kamarádka?

Tyhle odpovědi píšu v neděli ráno a po téhle noci musím říct, že jsou to všechny moje kámošky ze San Francisca, protože jsou vždy připraveny na pořádnou akci. Navíc zbožňuji jejich taneční pohyby.

Matchbook ladí bikiny a knihy

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.