Cestování Kultura a společnost

Které destinace nejvíc frčí? Určitě je to stále Řecko a nově Dubaj

Je nejvyšší čas začít plánovat dovolenou! Pokud stále přemýšlíte nad tím, která země to u vás doma letos vyhraje, určitě se vám budou hodit několik praktických informací k aktuálně populárním destinacím.

Cestování může být složité

Výběr lokality pro krásnou dovolenou se řídí celou řadou kritérií, nicméně není těžké shodnout se na tom, že mezi ty hlavní patří jednoznačně cena, úroveň služeb, počasí, bezpečnost a nabídka aktivit od poznávání památek po plážové sporty. Najít vhodný zájezd může být vzhledem k těmto požadavkům poměrně složité. Mezi místa, kam pohodlně doletíte za příznivou cenu, jednoznačně patří u Čechů populární Řecko a nově také exotická Dubaj. Proč jsou tato místa tak oblíbená?

Řecko vás okouzlí atmosférou

Nádherná země tisíců ostrovů a ostrůvků. Kolébka antiky a olympijských her. Modrá obloha, historické památky, tržnice, olivové stromy, čisté pláže a skvělé jídlo. Na jednom rohu ochutnáte sladkosti a orientální cukrovinky z medu, na tom dalším vás potěší pokrmy z ryb, kozí sýry a nejrůznější druhy čerstvých lahodných bylinek. Přesně takové je Řecko a není tak velkým překvapením, že patří k cestovatelským hitům. I přes množství turistů je na ostrovech možné najít klid a zasloužený odpočinek. Třeba při pohledu na moře z autentické taverny. Mezi nejoblíbenější ostrovy se řadí Santorini, Mykonos, Kréta, Korfu a nádherný Rhodos.

Za nákupy, koupáním a exotikou

Město, jehož dynamický rozvoj dokáže vyrazit dech i zkušenějším cestovatelům. Přesně to je Dubaj! Nabídne vám bezkonkurenční nákupy, kvalitní jídlo za skvělé ceny a v neposlední řadě celoročně příznivé počasí. Spojené arabské emiráty si srdce českých cestovatelů získávají dostupností, fascinujícím prostředím a bezpečností. Konkrétně Dubaj doopravdy patří mezi kosmopolitní města, kde si užijete pohostinnost místních lidí a noční život plnými doušky. Kluby plné koncertů žijí až do rána.

Informace pro správné cestovatele

Pokud si chcete nejen o zmíněných destinacích zjistit více informací, zavítejte na portál cestolino.cz. Na jednom místě na vás čeká online průvodce, ale také přehledný srovnávač a vyhledávač zájezdů. Naplánovat dovolenou snů pro vás budou otázkou chvilky bez ohledu na to, kam se ve finále rozhodnete vyrazit.

4 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • U nás nejvíc frčí osvědčené Chorvatsko. Jezdila jsem tam s rodiči jako malá a vloni jsme tam byli poprvé s dcerou a bylo to suprový. Měla jsem akorát obavy z cesty, aby se dcera nenudila a nebylo jí v autě teplo, ale manžel vše vyřešil a než jsme jeli, tak na internetu našel tónování autoskel praha a rovnou pak do Prahy dojel do https://www.tonovanipraha.cz/ . Skla jsou mnohem lepší a na dceru tolik nesvítilo slunce.

  • Právě to Řecko bych letos po dlouhé době rád navštívil. Ještě ale nevím kam přesně bych se chtěl vydat. Zatím mě ale asi nejvíce láká Kréta. Podle toho, co jsem viděl tady: https://www.krasneplaze.cz/recko tam musí být opravdu překrásně. 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.