Cestování Kultura a společnost

Kreditní karta vám pomůže i na dovolené. Získejte cestovní pojištění či vstupy do letištních salónků

Chystáte se na dovolenou? Pokud stále přemýšlíte nad tím, co si s sebou zabalit, neváhejte zaostřit na kreditní karty. Některé z nich mají celou řadu výhod, které se na cesty hodí.

U moře bez hotovosti

Přípravy na dovolenou bývají hektické. Kufr se plní a vy stále přemýšlíte nad tím, co ještě zabalit. Klasicky nestíháte. Opalovací krém, pantofle, šaty, plavky… a pochopitelně také cestovní pojištění a peníze! Chcete-li mít o starost méně a tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou, na chvilku se zastavte a věnujte pozornost velmi praktickému řešení. Kreditní karty jsou nejen garancí toho, že vždy a všude budete mít dostatek peněz. To vše pochopitelně bez ohledu na to, zdali se nacházíte v České republice, nebo někde u moře. Ty výhodné pro vás mají také atraktivní bonusy.

S některými kartami kromě možnosti platit bezhotovostně v obchodech po celém světě získáte cestovní pojištění pro rodinu a volný vstup do VIP letištních salónků. Již nebudete muset trávit čas na lavici v terminálu. Naopak si čekání na odlet můžete zpříjemnit v maximálním pohodlí, kde nechybí denní tisk, čerstvá káva a skvělé občerstvení. Konkrétní podmínky a výhody se dozvíte přímo od banky.

Jak kreditní karty fungují?

V České republice se označení kreditní karta používá poněkud nešťastně pro všechny platební karty. Ve skutečnosti je třeba rozlišovat dva typy. Debetní karta je napojena přímo na váš účet. Co utratíte, se vám odečte z účtu. U kreditní karty je situace odlišná. Peníze na účtu mít nemusíte, protože útrata se načítá a vy vše uhradíte až později najednou. Jinými slovy u debetní karty utrácíte svoje vlastní peníze, u kreditní karty to jsou peníze banky. Prakticky se tak jedná o úvěr s předem stanoveným limitem.

Účet složený ze všech plateb kreditkou pochopitelně budete muset uhradit, nicméně promyšleným používáním a využíváním výhod bezúročného období znatelně ušetříte. V praxi tak můžete vyrazit na dovolenou, platit po celou dobu kreditní kartou a vše uhradíte až následující měsíc. Pouze si dávejte pozor na výběry z bankomatů. Ty jsou zpravidla dražší a v zahraničí to platí dvojnásob.

Kam se obrátit?

Nabídka kreditních karet je opravdu široká, nicméně vaše první kroky by měly ideálně směřovat do světa ověřených a solidních institucí. Reprezentativním zástupcem je například Česká spořitelna, která umožňuje nastavit si parametry karty přesně dle vašich požadavků. Když utratíte alespoň 3 000 Kč měsíčně, máte vedení karty zcela zdarma. Navíc si můžete užívat až 55 dní bezúročného období.

Jak vidíte, kreditka dokáže cestování po cizích krajinách ulehčit opravdu významně. Stačí se seznámit s podmínkami a nepřehlížet podstatné informace. Neváhejte si srovnat nabídky jednotlivých institucí a na další dovolenou vyražte již vyzbrojeni dostatečnou finanční rezervou.

4 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Já jsem cestovní pojištění ke své kreditní kartě dostala, ale abych pravdu řekla, vůbec ho nevyužívám. Navíc jsem nedávno někde četla, že je prý mnohem lepší sjednat si cestovní pojištění samostatně, protože to ke kreditní kartě nemusí vždy pokrýt vše. My třeba letos před dovolenou vybírali cestovní pojištění podle tohoto srovnávače: https://www.hyperfinance.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/

  • Je pravda, že dnes už prakticky všude berou karty, nicméně si myslím, že i tak je pořád lepší mít s sebou nějakou tu hotovost. Já například byl letos na Mallorce a hotovost jsem si s sebou bral. Člověk totiž nikdy neví co se může stát. Jinak co se týče té dovolené na Mallorce, tak můžu jedině doporučit. Bylo tam opravdu nádherně… A ty pláže… viz třeba https://www.krasneplaze.cz

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.