Kultura a společnost

Konspirace: Jsou Elsa a Anna sestřenice Lociky?

Napadlo tě, někdy, že by snad Disney pohádky mohly být nějak více propojené? Že jejich hlavní postavy mají společného více, než je zřejmé?

Disney pohádky

Animované filmy, které nás baví už tolik let, se ti mohou najednou jevit v úplně jiném světle. Toho, že některé prvky z jednoho filmu se promítají do jiného, je snadné si všimnout. Stačí dávat trochu větší pozor. Všimla sis třeba někdy, že Herkules (1997), když se nechává zvěčnit malířem, má na sobě lví kůži? A ta kůže je, podle patrné jizvy přes oko, Scara z filmu Lví král (1994)? Podobných věcí je sice víc, ale o to v tomto článku nepůjde. Některým totiž tato zjevná spojení nestačila a vytvořili si svoje teorie, které posouvají svět pohádek na jinou úroveň.

Disney pohádky – jsou nějak propojené?
zdroj: disney.wikia.com

1. Spojení mezi Ledovým královstvím a Na vlásku

Jsou Elsa a Anna sestřenice Lociky?
Spojení mezi Ledovým královstvím a Na vlásku je více než dost. Pojďme se tedy na toto propojení podívat lépe. Začněme tragickou smrtí rodičů malé Elsy a Anny na moři. Kam to vlastně cestovali? Kam tak nutně museli, že museli dcery nechat doma? Podle této teorie jeli na královskou svatbu Lociky a Flynna. Odpovídalo by to dokonce i časově. Děj Na vlásku se odehrává ve chvíli, kdy rodiče odjíždějí na lodi pryč – jelikož jsou pozváni na svatbu. Poté, co se jejich loď potopí, uplynou tři roky, než se dostaneme do současného děje Ledového království. Je to jenom náhoda, že mezi vydáním těchto dvou filmů uplynuly skoro přesně 3 roky?

Walt Disney
Na začátku Ledového království si můžeš všimnout Lociky.
zdroj: disneytheory.com

Bratr a sestra
Další otázkou je, kdo vlastně rodiče pozval. Musí tedy být nějaké spříznění mezi rodiči Anny a Elsy a královskými rodiči Lociky. A pravděpodobně je. Podívej se na tu velkou podobu mezi otcem obou dívek a matkou Lociky. Nezdá se ti, že by to mohli být dokonce sourozenci? To by také potom vysvětlovalo i to, že se Locika s Flynnem objevují na začátku Ledového království, kdy dívky otevírají brány kvůli Elsině korunovaci. A mimochodem – všimni si, že má tmavé vlasy, což znamená, že se děj Ledového království odehrává po ději Na vlásku. A to by tak trochu zapadalo i do časového rámce nastíněného výše.

Walt Disney
Nejsou si podobní?
zdroj: disneytheory.com

Čarodějné dětičky
Do sourozenecké teorie by také zapadlo i to, že oba sourozenci mají potomka s nějakou kouzelnou mocí. Locika má kouzelné vlasy a ze sester ze severu má magickou moc Elsa. Vždycky je to blondýna – to by vysvětlovalo, proč Anna žádné schopnosti neměla. Na druhou stranu zde trochu nevychází to, že Locika měla své kouzelné vlasy díky květině. Ale teorie je to bezesporu zajímavá. Pravdou ale, že by to vysvětlovalo, proč rodiče v Norsku svou kouzlem nadanou dívku schovávali – nechtěli, aby to dopadlo stejně jako u jejich příbuzných v Německu. Locika byla přeci unesena a to oni nechtěli riskovat. Proto Elsa měla své schopnosti skrývat a nikomu o tom neříkat.

Walt Disney
Obě jsou blondýny, obě mají kouzelnou moc. A Anna přijde zkrátka.
zdroj: rebloggy.com

Vrak a Malá mořská víla
K této teorii se pojí ještě jedna věc. A to je Malá mořská víla. Vzpomínáš si ještě na mladou Ariel, která byla posedlá lidskými věcmi, které našla kde? V potopeném vraku, jehož umístění by odpovídalo potopení lodi rodičů Elsy a Anny. Ty jsou totiž z Norska a Locika je z Německa. Takže musíte plout kolem Dánska, abyste se z jedné země dostaly do druhé.

Walt Disney
Je to ta samá loď?
zdroj: disneytheory.com

Walt Disney
I dle mapy to vychází.
zdroj: disneytheory.com

Ještě Tarzan do toho?
Když se na toto propojení zeptali lidé scénáristů, ti jen křoupali zuby. Nakonec z nich ale vypadla vcelku jednoznačná odpověď. Rodiče Elsy a Anny na moři nezemřeli. Podle všeho se jim mělo podařit se zachránit na nějakém ostrově, mít syna a nakonec skončit tlapou mocného leoparda. Nepřipomíná ti to něco? Tarzana! Ale je to možné? Aby rodiče Elsy a Anny byli rodiče Tarzana? Moc to nesedí. Jednak vypadají rozdílně, jednak je tu rozdíl v tom, že rodiče Tarzana byli z Anglie. Tak proč to vlastně Chris Buck říkal? Protože režíroval oba dva tyto filmy a chtěl zmást lidi.

Walt Disney
Když pomineme drobnosti, možná by to šlo. Ale ta barva vlasů je opravdu záhadou.
zdroj: disneytheory.com

2. Propojení mezi Kráska a zvíře a Tarzanem

A divoký muž podruhé. Tentokrát však nepůjde o něho, ale o jeho přítelkyni Jane. Ta je totiž až moc podobná Belle z Krásky a zvíře. Nezdá se ti? Mají podobný styl oblékání, a až na barvu očí jsou si opravdu moc podobné. Dalším důkazem, který potvrzuje tuto teorii je i nádobí, které lze najít u návštěvníků džungle. Je to totiž to samé, které je v Krásce a Zvíře. A navíc mají Bella a Jane podobný výběr na muže. Jejich typem jsou divocí muži, kteří jsou spíše než lidi zvířata, se kterými mají poté velkou trpělivost je něco naučit. Nebo ne? A dokonce mají obě dvě podivně excentrické tatínky.

Walt Disney
Jsou si opravdu podobné, nemyslíš?
zdroj: disneytheory.com

Walt Disney
A dokonce se i podobně oblékají.
zdroj: disneytheory.com

Walt Disney
A jejich otcové jsou oba… no… podivní.
zdroj: disneytheory.com

3. Propojení mezi Sněhurkou a sedm trpaslíků a Na vlásku

Podívejme se nyní na zlou stranu. V pohádkách je vždycky zlo a dobro a zrovna v těchto dvou pohádkách je to špatné zastoupeno dvěma až příliš podobnými ženami. Jedná se o Gothel a zlou královnu ze Sněhurky a sedmi trpaslíků. Stačí už jen to, jak vzhledově vypadají stejně. Další věcí je potom jejich posedlost dokonalostí a krásou, kterou je Gothel ochotná vykoupit vězněním Lociky, a zlá královna vraždou Sněhurky. Své zbraně – dýky – mají schované v krabičkách. Jediným problémem je snad to, že obě dvě zemřely. Ale nemohly to být třeba sestry? Či jinak příbuzné?

Walt Disney
I jako staré jsou si podobné.
zdroj: m-magazine.com

Walt Disney
Obě jsou posedlé svým vzhledem.
zdroj: axn.cz, villains.wikia.com

Jiný úhel pohledu

Jsou to sice jenom teorie, ale některé z nich jsou přeci jen zajímavé, nemyslíš? Většina z nich vychází z toho, že Disney pohádek je tolik, že prostě alespoň některé se musí odehrávat ve stejném světě a být nějaké propojené. A co myslíš ty?

Štítky

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Podle mě, se jim akorát nechce kreslit a vymýšlet nové postavy, oblečení, nádobí a vytvářet nové charaktery postav. 😀 A co se týče obou čarodějnic, tak zlo si je v pohádká vždy trochu podobné, ne? 😀

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.