Kultura a společnost

Komediální fenomén YouTube – AVbyte

V zimě roku 2011 přišli dva bratři s nápadem spojit akční video efekty s muzikálem. O rok později vznikl AVbyte, dnes jeden z nejpopulárnějších komediálních YouTube kanálů vůbec.

AVbyte je pojmenovaný po bratrech Antoniovi a Vijayovi Nazarethových, kteří svůj nápad od roku 2012 úspěšně realizují a za tu dobu získali na YouTube téměř 233 tisíc odběratelů. Jejich pozornost a rychlé přibývání si zajišťují hlavně svou pravidelností – nové video přidávají každý týden.


Nejpopulárnější video od AVbyte se dotýká hlavně lidí, kteří o sobě tvrdí, že jsou „hipsters“.

Hlavně jde o zábavu!

Říkáš si, co může být účelem takového kanálu na YouTube? Především dělat si srandu. Jak z každodenních záležitostí, tak z fandomů nebo webových stránek nebo aplikací, dokonce i z knížek, často z věcí, které jsou populární na webové stránce tumblr.com. Každé video je průměrně dlouhé zhruba dvě až tři minuty, a většina z nich je – překvapivě – poměrně přesná, i když dovedou spoustu lidí naštvat.


Muzikál o Facebooku? Žádný problém.

Belieberky zuří!

Kupříkladu za nepříliš „lichotivý“ muzikál o Justinu Bieberovi se na AVbyte sesypala vlna kritiky od Bieberových náctiletých fanynek s tím, že je uráží, aby se o jejich idolovi a o hudební legendě někdo vyjadřoval tak, jako oni – a samozřejmě i staré známé „jen mu závidíte, že je slavný, zatímco vy ne“.


Na muzikál o Justinovi se snesla vlna kritiky od náctiletých Belieberek.

Další hodně kritizované video je Fifty Shades of Grey musical, který poměrně přesně shrnuje to, na co si u této knihy stěžují kritici v novinách a na webových stránkách – že je to prakticky vzato „porno pro maminy“ a že číst ho nemá moc cenu. Fanynky knihy se na muzikál sesypaly jako vosy na med s tím, že co je komu do toho, jaké knihy se jim líbí, že je to především jejich věc a že nikdo nemá právo je kritizovat. Jo, někteří lidi holt nepochopí, když si z nich někdo utahuje.


Muzikál o Fifty Shades zkritizovaly hlavně vášnivé čtenářky zmíněné knihy.

Muzikály nejsou všechno

Mimo to, že ke každému muzikálu stvoří AVbyte vždycky i sing-along video a zveřejní i behind the scenes video, tak poměrně nedávno začali kluci reagovat na čím dál populárnější YouTube TAG Draw My Life, a začali samozřejmě u fantasy a sci-fi postav, konkrétně u Harryho Pottera a Supermana. Ale nebyli by to oni, aby ani tato videa neměla muzikálový nádech

Muzikálové Draw My Life Harryho Pottera se zatím těší samým pochvalám jak ze strany fanoušků Harryho Pottera, tak i „obyčejných lidí“ hlavně pro umělecké zpracování, na kterém si Antonius a Vijay dali opravdu záležet.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.