Kultura a společnost

Klukům vstup zakázán: Čtení holkám na míru

Holky a kluci mají o romantice úplně jiné představy. Zatímco ty sníš o tom, že tvůj vyvolený bude čekat v dešti pod oknem, on si myslí, že se ti po jednom panáku dostane do kalhotek. Nezoufej, on z toho vyroste, a když budeš trpělivá, svých vysněných romantických chvilek se určitě dočkáš. A tu správnou inspiraci najdeš kde jinde než v knížce!

Selekce: Knížka, kterou zhltneš jedním dechem

Keira Cass – mladá americká autorka, pobláznila svět knížkou vydanou pod titulem Selekce. Svým nadčasovým romantickým příběhem si získala ženy a dívky napříč věkovým spektrem. Nečekej primitivní jazyk ani předvídatelné zvraty, ale dobře napsaný romantický příběh, který tě jen tak nepustí.

Selekce vypráví příběh Americy Singerové, která touží po životě se svou láskou Aspenem. Ten ale patří do jiné kasty a America byla navíc vybrána do Selekce. Selekce je životní šanci pro 35 dívek, kterým nabízí možnost utéct od života, kterým jim byl přisouzen. America se tak ocitá ve světě třpytivých šatů, drahocenných šperků a uprostřed nelítostného boje o korunku. Vítězka získá nejen korunku, ale především prince Maxona. America z domova nechce odejít a už vůbec nechce soupeřit o korunku.

“A vy bojujete pro co?”
“Já jsem tady vlastně omylem.”
“Omylem?”
“No ano, tak nějak. To je dlouhá historie. Teď… tu prostě jsem. A rozhodně nebojuju. Já mám v plánu dobře se najíst, než mě vykopnete.”

Ale pak prince Maxona potká a všechny její plány ztrácejí ostré obrysy… Jakmile se začteš, nebudeš moct knihu odložit. A až tě zaskočí otevřený konec a ty budeš napjatě očekávat, jak se nakonec vše vyvine, neboj se – nebudeš čekat dlouho. Druhý díl je na cestě!

Tip: Věděla jsi, že databazeknih.cz vyhlásila Selekci jako knihu s nejhezčí obálkou za rok 2014 a dokonce jako 3. nejlepší Kniha roku? Jak se obálka fotila, se můžeš podívat tady!

Elita: Selekce pokračuje

Do soutěže o srdce prince Maxona vstoupilo 35 dívek. Nyní už jich je pouze šest a souboj je tvrdší než kdy dřív. America se nedokáže rozhodnout, zda touží po Maxonovi nebo své první lásce, ale okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží. A ostatní dívky mají svůj cíl jasný. Jak se America rozhodne? A ustojí nelítostný boj o Maxona?

Elita – pokračování Selekce vychází už 27. 4. 2015! Ať už držíš palce Aspenovi nebo Maxonovi, brzy se dočkáš odpovědi.

Jak si čekání na svého prince krátíš ty?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.