Kultura a společnost

Klasické i několikadílné obrazy oživí jakýkoli interiér

Víte, podle čeho se pozná obydlený a útulný interiér? No přece podle toho, že je vybaven obrazy! Právě ony dokážou vytvořit onen osobní pohled na celé bydlení.

Interiér jakéhokoli objektu může vypadat právě díky obrazům stylově a elegantně. Že aktuálně nějaké sháníte a vůbec nevíte, po čem byste se měli poohlédnout? Tak to jste na správné adrese. V následujících řádcích vám totiž nabídneme jednak možnosti, jež se vám aktuálně nabízejí a jednak také několik konkrétních motivů, které jsou poměrně oblíbené. Třeba se nakonec pro některý z nich rozhodnete a učiníte z vašeho interiéru prostor, kam se budete vy sami mile rádi vracet a dovolíte si pozvat i třeba návštěvu, která je z pohledu estetiky bydlení velmi náročná.

Není nutné mít drahé kousky od starých mistrů

Když se řekne obraz, mnohým lidem se vybaví ty nejdražší kusy od starých mistrů, mezi které patří třeba Rubens, Rembrandt, Boticelli a mnozí jiní. Pokud doma nemáte ukryté pod polštářem miliony korun, s největší pravděpodobností je uvažování o takovýchto obrazech zcela zbytečné. V moderním interiéru si navíc vystačíte s krásnými obrazy, které symbolizují třeba pouze realitu dnešních dní. Jednat se může o přírodní motivy, fototapety anebo cokoli jiného, co byste měli rádi dlouhodobě na očích. V každém případě je výběr opravdu pestrý a nemusíte za vámi vybraný obraz platit ani nijak výrazně velké finanční sumy.

Zdroj: Myloview.cz

Na typu obrazu záleží

Obrazy lze typologicky rozdělit do několika kategorií. Jakousi klasiku představují především ty standardní v rámu, jež se pověsí na zeď. Postupem času ale jejich obliba velmi mírně klesá. Situace je dána přítomností nového druhu obrazů, jež představují variace určené pro větší plochy. Není problém dokonce zvolit také samolepky, které pokrývají kompletně celou plochu stěny. Výborně vypadají i vícedílné obrazy spojující jeden motiv ve vícero polích. Jejich vzhled je opravdu unikátní a lidé si je pořizují stále častěji.

Motivy přírody se hodí kamkoli

Jestliže chcete vsadit na jakousi klasiku, která nemůže nikoho urazit, volte přírodní motivy. Je jich obrovské množství. Nemusí se nezbytně jednat pouze o klasický obrázek lesa při západu nebo východu sluníčka. I ten je ale vkusný a vypadá moc hezky v jakékoli místnosti. Pokud byste raději něco originálnějšího, volte detaily nejrůznějších rostlin a plodin. Na první pohled nemusí být v podstatě ani poznat, o jakou rostlinu se jedná. Jahody, jablka a další plodiny vypadají naaranžované naprosto fantasticky. Stejně tak není problém dívat se i na některé rozkvetlé květiny. Orchideje, astry, anebo klidně i krokusy a jiné první jarní květy dokážou interiér neskonale oživit. Přírodní scenérie mohou být různorodé. Takový pohled na krajinu u vody stojí za to. Když se ke všemu přidá molo a udice, bude mít rybář naprosto stylový interiér se vším všudy. Stejně tak lze zpestřit i pokoj, v němž žije milovník hub. Detail na hřib smrkový, dubový anebo muchomůrky červené je kouzelný.

Ruch velkoměsta u vás doma

Spousta lidí přemýšlí poněkud jinak a raději se kochají pohledem na některá známá světová místa, která jsou součástí nejslavnějších aglomerací. Pohledy na nejznámější světové stavby za různých světelných podmínek jsou kouzelné. Výbornou volbou jsou třeba takové architektonické skvosty, mezi které patří Eiffelova věž, Tower Bridge, Most v Brooklynu anebo jiné stavby. Za takovýchto večerních hodin, kdy je všechno dokonale osvětleno, vypadá celý pohled maximálně stylově, a to se vším všudy. Noční život ve velkoměstě má zkrátka své kouzlo a spousta lidí si jej chce připomenout tím, že má doma obraz s touto tematikou.


Zdroj: https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/mesta/new-york/

Směs spousty zajímavých motivů

A ostatní motivy? Velmi často preferované jsou především abstrakce, jež nás nutí k přemýšlení o životě a umožňují nám chvilku se zastavit v dnešní hodně uspěchané době. Zbavit se stresu pouhým pohledem na svůj oblíbený obrázek určitě stojí za to. Z dalších motivů jmenujme ještě například zvířata, potraviny anebo obrázky kontinentů.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.