Kultura a společnost

Když jsou malé pysky velké

Pokud jde o parametry intimních partií, tak muži řeší především velikost, ženy zase vzhled. Jedním z našich trápení často bývají malé stydké pysky, které vykukují ven a částečně překrývají velké stydké pysky, jenž zakrývají pochvu. Má vůbec smysl se něčím takovým trápit? A co na velké malé pysky vlastně říkají kluci/muži? Podíváme se na tohle téma hezky detailně a probereme i možnost zmenšení malých stydkých pysků chirurgicky.

O co vlastně jde?

Když se rozebírá nějaký problém, vždy je vhodné ho nejdříve definovat, takže jdeme na to. Malé stydké pysky jsou dvě kožní řasy, mezi kterými se vpředu schovává klitoris, za ním močová trubice a o kousek dále je samotný vchod do pochvy. Velikost malých stydkých pysků je u každé ženy jiná, v průměru se uvádí něco mezi 3 až 4 centimetry. Opovaž se ale teď brát do ruky pravítko a měřit, jestli vyhovuješ průměru! Pysky jsou velmi citlivé na dotek a tvoří nedílnou součást toho, po čem kluci a muži tak často sní. Pokud si některá z nás stěžuje na příliš velké malé pysky, vadí jí fakt, že vyčuhují ven a jsou vidět. Zkrátka například ve stoje nedojde k tomu, aby velké stydké pysky úplně nebo částečně zakrývaly jejich menší kolegyně. Myslíte si, že se jedná o estetickou katastrofu? Kdepak! Náš strach má zdroj především v nedostatku zkušeností, malém seběvedomí či špatném sebenahlížení. Co s tím?

Vždyť se gynekolog musí leknout

Abych byla úplně upřímná, tak píšu tenhle článek především z toho důvodu, že jsem tento problém v hlavě také poměrně dlouho řešila. Dokonce jsem se bála jít i ke gynekologovi. Někdy dokáže naše přesvědčení nadělat pěknou neplechu. Pomohla mi jedna moje kámoška, díky které už problémy s touhle části těla neřeším. Asymetrie malých stydkých pysků je něco, s čím se na gynekologii setkávají tak stokrát denně. Strach z doktora je poměrně běžná záležitost, ale rozhodně by neměla pramenit z něčeho tak běžného, jako je tohle. Nebo si fakt myslíš, že gynekolog (ke kterému chodí i důchodkyně), nic takového ještě neviděl?

%CODE1%

Co na to frajeři?

A proč nás vlastně vzhled našich intimních partií tak moc zajímá a někdy i štve? No jasně, můžou za to ty bídáci, kterým se zkrátka chceme jen a jen líbit. Oni místo toho slintají nad pornem prezentujícím bohyně s perfektními brosvičkami, obřím poprsím a krásnou postavou. Kdepak, nejsem feministka, protože moc dobře vím, že předcházející věta je hodně povrchní. Ve skutečnosti se každému líbí něco jiného, takže vždy jen záleží na tom, na koho narazíme. Láska je v mnoho případech slepá, takže malá nedokonalost nemůže člověka od dovádění odradit. Nikdo není dokonalý, takže pokud si děláš hlavu z vykukujících malých pysků, tak věř, že muži jsou na tom mnohem hůř. Vždyť oni musí řešit velikost, tvar, zakřivení a třeba i varlata. Právě ty jsou různě velká nebo visí různě daleko od těla. Toho je v porovnání s nějakými kousky kožní řasy mnohem víc, no ne? Abych svoje tvrzení potvrdila, obrátila jsem se hned na několik mužů a zeptala se jich na to, jestli jim větší malé pysky vadí.

Toník (18 let): Hele, malý stydký pysky jsou nutnost a ať klidně vykukují ven. Vždyť jinak by byla těm velkejm zima!
Jiří (24 let): Tuto záležitost vůbec neřeším, mnohem víc mi záleží na tom, aby byla dívka čistotná a pravidelně se tam dole holila.
Kony (18 let): Pokud to není nějakej extrém, tak okey. Zažil jsem větší pysky, takže můžu říct, že mi to nevadí, možná mě pak i baví víc lízat, když si tam dole mám aspoň s čím hrát.
Roman (16 let): Tak někdy už je to vážně humáč! Asi dávám přednost tomu, když nejsou vůbec vidět. To je rozhodně lepší.
Zajda (19 let): Zbožňuju, když pysky hezky čouhaj. Nedělejte blbost holky, vždyť vagína má bejt vagína. Ne nějakej začištěnej otvor!

Jak vidíš, v tomhle se neshodnou ani muži. Zkrátka vždy záleží na konkrétním člověku, v tomhle případě i na věku. Mladší kluci upřednosňují symetričtější vzhled. Je to docela pochopitelné. V pokročilejším věku už muži vyhledávají zralou ženu se vším všudy.

Zmenšení malých stydkých pysků

K chirurgickému zákroku se přistupuje v momentě, kdy je asymetrie už opravdu závažná a malé pysky vyčuhují o pořádný kus (dokonce 8 až 10 cm) ven. Důvodem pro zmenšení nemusí být pouze estetika, ale i komplikace při sportu. Asi si dokážete představit, že taková jízda na kole není nic příjemného. Samotný zákrok se nazývá labioplastika a spočívá v odstranění části malých stydkých pysků. Chirurg pak tkáň vytvaruje do požadovaného tvaru. Součástí celé procedury je nejdříve předoperační vyšetření. Jedná se o pouhý odběr krve. V ten samý týden většinou může dojít k operaci. Ta se provádí v celkové narkóze. Po probuzení možná ucítíš bolest, součástí hojení jsou pochopitelně otoky. První pohlavní styk se doporučuje po zahojení jizev, tj. přibližně 4 až 6 týdnů po zákroku. Labioplastika stojí průměrně 12 tisíc korun včetně narkózy. Pokud je ti méně než 18, vyžaduje zákrok povolení od rodičů. Tak jako tak ale doktoři zákrok nedoporučují dřív než ve 20 letech, kdy je vývoj zevních rodidel ukončen.

15 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

 • Já mám jeden malý pysk trochu přerostlý-né moc, ale už můj druhý sexuální přítel (ze dvou) si plete pysk s poštěváčkem. A mě je prostě strašně trapné je o něčem poučovat, zvlášť když je o 6 let starší než já….Už z toho začínám být zoufalá, okrádám se tak o krásné sexuální zážitky 🙁

 • Tak musim říct, že se mi líběj všechny, hlavně když jsou udržovaný 🙂 na velikosti pysků nezáleží 😛

 • Abych vás holky uklidnil: Mně se zase líbí velké pysky. Připadá mi to víc erotické.

 • holky vždy velkjé pysky jsou nádherné a pocity když se otírají o penis je nádherný

 • Velké pysky jsou krásné a vzrušující. Jsme rádi když si můžeme s něčím dole pohrát.

 • Pokud máte problémy s velikostí vašich VELKÝCH STYDKÝCH PYSKŮ, tak se podívejte na http://www.velkestydkepysky.blog.cz ..neberu to jako reklamu, ale jako pomoc dívkám a ženám, který s tím mají problém… Podle komentářů to asi hodně dívkám už pomohlo. Tak se určitě koukněte.

  • Eva:

   To jako se zmenší pysky pomocí přístroje? Absolvovala jsi to ? Kdy, jak to
   jako funguje?

   Budu ráda za všechny zkušenosti, rady atd.

   Díky

 • Uf, ešteže tomám tak ako to má byť. Lebo akurát sa mi kamoš sťažoval ohľadom toho, on to nazval, že “je taká rozťahaná”, tak som sa ho spýtala, či myslí ten prípad, keď sú malé pysky väčšie ako tie veľké a povedal, že áno. Že to vyzerá hrozne.

 • Pokud máte s velikosti pysků problémy, doporučuji vyhledat Formé clinic. Je to klinika v Praze, kde omlazuji intimní partie, je to pomocí přístroje, žádný chirurgický zákrok 🙂
  Byla jsem na tom, a krásně mi to dole spravilo 🙂

 • Eva:
  To jako se zmenší pysky pomocí přístroje? Absolvovala jsi to ? Kdy, jak to jako funguje?
  Budu ráda za všechny zkušenosti, rady atd.
  díky

  • jj absolvovala, to jsem psala.

   No pomocí přístroje, mrkni na formeclinic.cz tam najdes potrebne info.
   Doporučují takzvaně 4 sezení, každé za 3 tisice tušim. A už po prvním je vidět znatelný rozdíl.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.