Kultura a společnost

Karel Heřmánek mladší a Nikol Kouklová mezi prvními dárci

České nemocnice už dlouho zápasí s nedostatkem krve. Do boje proti úbytku krevní prvodárců tak vyrazili Karel Heřmánek mladší (Gympl s (r)učením omezeným) a Nikol Koukolová (Cesty domů) a poprvé darovali krev. Herecký pár patří mezi první známé osobnosti, které se zapojily do projektu na podporu prvodárců krve „Umět žít znamená umět darovat“.

Karel Heřmánek mladší a Nikol Kouklová mezi prvními dárci

Přidej se k prvodárcům!

Cílem kampaně je získat 3000 nových dárců krve během období od 1. května do 14. června. Do akce jsou zapojeny transfuzní stanice v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci a Hradci Králové.

Neváhali jsme ani minutu

Mladé herce bylo možné zahlédnout v doprovodu jejich kamarádky herečky Marie Kružíkové (Vejška), jak nastavují své ruce pro dobrou věc v transfúzní stanici v Thomayerově nemocnici v Praze. Karel prozradil, proč se rozhodl darovat krev: „Je to dobrý skutek a nikdo z nás neví, kdy bude podobnou pomoc potřebovat, kdy se třeba ocitne v nějaké tíživé situaci.“ I jeho přítelkyně Nikol s těmito důvody souhlasí a dodala: „O darování krve jsme se dozvěděli od kamaráda a neváhali jsme ani minutu. Rozhodli jsme se psychicky navzájem podpořit a poprvé darovat krev společně a doufám, že to nebude naposled.“

Jako účastníci projektu „Umět žít znamená umět darovat“, kteří poprvé darovali krev, dostali všichni designovou Nexcare náplast jako symbol pro dárce krve a barevný odznak ve tvaru náplasti.

Je to snadné

Pokud se taky chceš zapojit do projektu „Umět žít znamená umět darovat“ a podpořit dárcovství krve v ČR, navštiv a zaregistruj se na www.nexcaregive.cz. Každý nový dárce krve dostane designovou náplast, barevný odznak ve tvaru náplasti a informační leták se slevami a kuponem na vyzvednutí lístků do partnerských kulturních institucí.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.