Kultura a společnost

Kam s dětmi za vysvědčení?

Další školní rok končí. Někdy radost, někdy tvrdá dřina vám zůstanou ve vzpomínkách na toto období. Pokud chcete poradit, jak vaše malé i větší ratolesti odměnit a odstartovat tak prázdniny, přijměte pozvání v pravdě originální – pohádkové, akční, dobrodružné, hravé a hlavně pro celou rodinu.

Zábavný areál Fábula v novém

Pohádkové bytosti z českých pohádek již baví celé rodiny pátým rokem v Kamenici nad Lipou. Původně pohádková říše nabízí od letošního roku aktivity i pro starší děti a stává se tak zábavným areálem pro celou rodinu. Vysvědčení můžete oslavit se svými ratolestmi nejen s ježibabou Popletou, čertem, vodníkem a princeznou, ale také v přítomnosti kouzelníka Kellyho, který zve na cestu šifer, rébusů, tajenek a hádanek. Celý den bude možná pro oslavu málo a po jeho skončení se budete muset pochválit za správné rozhodování při výběru odpovědi na otázku „Kam na výlet?“.

Při příchodu si vypůjčíte pohádkový kostým. Slečny se hned promění v princezny a kluci v rytíře. Tatínkové možná přemluví maminky k převlečení do krásných šatů a sami se akčně zahalí do královského hermelínu. Fotografie z oslavy vysvědčení je samozřejmostí. A vstup na nově otevřenou cestu kouzelníka Kellyho je otevřen. Ta prochází celým areálem a pan magistr po vás bude chtít plnění několika úkolů pod bodovým ohodnocením. Potkáte se s pohádkovými bytostmi, ruce si možná umažete v tvořivých dílnách od barev a rychle se ztratíte ve venkovním bludišti. Cesta bude pokračovat dál. Než ale začnete šifrovat, budete si muset samotné šifry najít! Ten Kelly je ale hračička. Polezete pro hádanky po žebříku, odkryjete spoustu tajných míst a zákoutí a z hlav se vám bude jenom kouřit.

Fábula nabízí „únikovku“

Vaši oslavu možná přeruší kručení v břiše. Omluvte se kouzelníkovi a zamiřte hned do hostince loupežníka Bambitky. Uchvátí vás jeho středověká a zároveň pohádková atmosféra a v jeho chladných zdech se pěkně osvěžíte a pochutnáte si na pořádném obědě. Maminky odsouhlasí řízení a tatínkové si tak dají pivo, alias pěnivce. A zatímco si vaše dcerky dostatečně užily krásných šatů a kluci jsou nadšení ze šifer, hradu a bludiště, pohádkový areál celé vaší rodině nabídne nově i tzv. únikovou hru, tedy „únikovku“. Po tomto zážitku budete možná svým přátelům zasvěceně odpovídat na otázku“ „Kam s dětmi“? Do vězení.

Pohádková říše Fábula totiž vznikla po rekonstrukci budovy Okresního soudu s vazební věznicí. A právě do těchto autentických prostor zasadili pořadatelé únikovou hru. Během ní je třeba uniknout během 30 minut z cely. Postačí vám důvtip, pozorovací talent a bedlivé poslouchání tajemného hlasu. Kouzelník Kelly vás poté pohádkově odmění.

Kulturní akce a zábava každý týden

Přemýšlíte jaké kulturní akce tento týden se dějí ve vašem okolí? Podívejte se na seznam akcí v okolí rodinného parku Fábula.

Co ještě vás u Fábuly o prázdninách čeká? Například školu šermu v týdnu princů a princezen, kdy dorazí i pohádkový Pavel Trávníček. Očekávejte i vodnický týden Josefa Dvořáka, prázdninový rej hitrádia Faktor, festival minipivovarů nebo burčákobraní, ale také jednu z nejoblíbenějších akcí – módní přehlídku samotných pohádkových bytostí. Mimochodem, čert se ještě nevzdal svého snu a opět bude zkoušet všechny přesvědčit, že může vypadat jako krásná princezna. Jen pozor na výběr kabelky, čerte! To drak se měnit nehodlá. Ten se díky loutkovým profesionálům zabydlel v hostinci pod střechou a jde o to, kdo má tolik síly k rozhýbání této obří loutky. Věříte si? Tak přijeďte do Kamenice nad Lipou.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.