Kultura a společnost

Jizvy na těle i jizvy na duši? Nemusí to tak být!

Operace, rychlý růst, těhotenství nebo úraz, tak tohle všechno může zanechat jizvy na těle. Jizvy, které se snažíme schovávat a které nám snižují sebevědomí. Nenech se jimi svazovat.

Krutý pohled do zrcadla

Každá nedokonalost na těle dokáže se sebevědomím nesmírně zahýbat. Především dnes, když i ženy, kterým podle nás nic neschází, chodí na plastické operace. První pohled do zrcadla není totiž jen nepříjemný, ale také strašně bolí. Je to jako rána do nosu, po které se vám prostě chce hrozně brečet. Navíc je to i jako pěstí do duše, něco jako po ošklivé ráně pod pás. Že o tom píšu a přitom nemám, co říkat? Ale mám…

Jsi krásná, jaká jsi. Neubližuj si sebekritikou!
zdroj: media-cache-ec0.pinimg.com

Boj s černými brýlemi

Ať už máš jizvu na zádech, břichu, prsou nebo hrudníku, pokaždé to člověka zasáhne. Když se zamiluješ, nasadíš si růžové brýle a užíváš si vzrušení a radosti. Když máš jizvu, jako by ti nasadili brýle černé. Vidíš se v horším světle. Viděla jsem to u lidí, kteří procházeli, tím co já. Byli jsme vděční, že jsme přežili a naše srdce funguje. Ale jako každá dívka, i my jsme chtěly slyšet, že jsme krásné a tohle zasáhlo. Jizvu mezi prsa si dobrovolně nikdo nedá. Ale bojovala jsem. Uvědomila jsem si, že je to splátka za život. A musím se s tím naučit žít. Měla bych být vlastně vděčná. Vděčná, že jsem nemusela platit víc.

Nenech se změnit

Nenech si podrážet nohy povrchností ostatních. Především neříkej, že se nikomu teď nebudeš líbit. Prvním krokem musí být, že se začneš líbit sama sobě. Především se musíš smířit s tím, že je to součástí tvého života. Já věřím, že každý má v sobě krásu. Pokud si přestává člověk věřit, tak ta krása pohasíná. Usměj se a uvidíš, jak umíš být krásná. Usměješ se a obličej získá energii a oči jiskru. Jizva ti vlastně nepodráží nohy, ale ty sama. Nenech se a bojuj. Vždy může přijít něco horšího, co nám může ublížit a my musíme být silné. Jizva za to vážně nestojí.

Tohle by tě nemělo ničit, ale posilnit

Pokud ti zachránila život, nebo je to památka na úraz, nebo na překonaný pokus o sebevraždu nebo se podílela na vývinu tvého miminka v břiše. Tak pokaždé ukazuje, co vše jsi zvládla a překonala. Každá špatná věc, by tě vlastně měla posilnit. Podívej se, co jsi zvládla. I kdyby to byly jizvy od akné. Neříkej si, já ale nezvládla nic. To není pravda. Můžeš zvládnout být silná a předávat sílu i dál. Jsou ženy bez poprsí, ženy s obrovskými jizvami po těhotenství a ženy s jizvami po akné. A spousta z nich se nechala vyfotit, aby ti ukázaly, že žít se s tím dá. A být krásná též.

Opravdová láska není jen pohádka

Největší sebevědomí mně osobně dodala láska. A vidím okolo sebe tolik krásných žen s jizvami, které mají naprosto báječné vztahy a jsou opravdu sebevědomé a silné. Především nevěř tomu, že ženu s jizvou si nemůže někdo zamilovat ani fyzicky. Může. Jsem toho důkazem.

Máš podobné zkušenosti? Poděl se s námi, podpoř i ostatní.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.