Kultura a společnost

Jak zůstat s angličtinou „in touch“ i o prázdninách?

Máš pocit, že tvoje angličtina není zrovna super a potřebuješ si ji na září trošku zopakovat? Chceš si jen oprášit svoje znalosti? Nebo se chceš prostě zlepšit? Pak zapomeň na knížky a učebnice s názvem „Angličtina pro věčné začátečníky“ a dostaň se do formy díky těmhle tipům.

1. Objev Ameriku

Americká angličtina je jednodušší než ta britská. Ať už budeš poslouchat kohokoliv, zaměř se na Američany. Jejich výslovnost je ve většině případů srozumitelná a nemají ten typický britský akcent, při kterém nerozumíš skoro ani slovo.

2. Holduj subtitles

Titulky! Zapomeň na dabing a sleduj filmy a seriály v anglickém originálu. Na internetu je nepřeberné množství filmů a seriálů. Udělej si ze sledování rituál, při kterém si odpočineš, ale zároveň i něco naučíš. Uvidíš, jak po pár dnech sledování „návykových“ seriálů budeš anglicky válet. Já doporučuji třeba Baby daddy, Pretty little liars nebo Gossip girl.

3. Co zpívá Rihanna?

Zpívej – snaž se porozumět – vyhledej si text a překlad. Anglické písničky znějí z rádií v jednom kuse. Texty většinou těžké nejsou. Snaž se sama přijít na to, co se v písni zpívá. Pokud si nejsi jistá, najdi si text na internetu a o nová slovíčka a slovní spojení není nouze.

4. Slovník a tužka

Čti! V knížkách nejen najdeš spoustu nových slovíček, ale osvěžíš si i gramatiku. V knihkupectví najdeš knihy celé v angličtině nebo takové, které mají jednu stránku v angličtině a na té protější je český překlad. Knihy psané pouze anglicky jsou těžší a budeš určitě potřebovat slovník a tužku. Pokud si netroufáš ani na jednu možnost, nestyď se a pořiď si knížky pro menší děti. Jsou jednodušší a do začátků ideální.

5. Missed calls

Změň si nastavení jazyka v mobilu z češtiny na angličtinu. Budeš překvapená, jak se ti obyčejná slovíčka z telefonu budou hodit.

6. Angličtina všude kolem

Zapoj kámošku nebo přítele a pište si spolu anglicky. Do zpráv nebo v chatu na facebooku. Společně si připomenete nejen gramatiku. A pokud jde o přítele, víš, kolika způsoby se dá v angličtině napsat „miluji tě“?

7. Grocery list

Když jsem u toho psaní. Nevynechej ani své poznámky. I seznam na nákup si můžeš napsat v angličtině a to je najednou nových slovíček. „Jak že se řekne ta cibule?“

8. Mluvit a mluvit

Každý si občas mluví sám pro sebe. Prostě si někdy musíme popovídat s někým inteligentním, že :-)?. Začni si sama pro sebe mluvit anglicky. Po sledování seriálů to půjde opravdu jednoduše. Hlavně sprostá slova jdou báječně! Procvičíš si jak výslovnost, tak stavbu věty a samozřejmě nová slovíčka.

A je to! Pojď do toho a za pár týdnů, budeš z výsledku sama překvapená. Je to snadný způsob a zlepšení se dostaví velmi rychle! Do not be afraid and let’s do it!

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.