Kultura a společnost

Jak vydělat peníze na Tik Toku?

Chtěli byste si přivydělat za pomoci sociálních sítí, avšak Instagram a Facebook pro vás nejsou tím správným místem? V tom případě objevte sociální sít Tik Tok, která v posledních letech zaznamenala významný vzestup. Tato aplikace nemusí vůbec sloužit pouze k zábavě, nýbrž také k velmi pěknému výdělku.

Co je to Tik Tok?

Tik Tok představuje mobilní aplikaci, která napomáhá k vytváření různých krátkých videí. Její uživatelé tak mohou v této aplikaci vytvářet krátké videoklipy, které mají délku 15 sekund a také krátká autorská videa, která mohou být o délce 3 až 60 sekund. Tik Tok tak představuje jednu ze sociálních sítí, na které lze vydělat poměrně slušné peníze.

Tik Tok výdělek, jak a kolik si lze na tomto místě vydělat?

Možností, jak si vydělat peníze právě na Tik Toku, je hned několik. Pojďme se tedy na některé z nich podívat.

Propagace na Tik Toku

Velké platformy, jako je kupříkladu Facebook či Twitter a jiné, působí na principu takzvané vzájemné propagace. Stejným způsobem funguje i sociální síť Tik Tok, kterou mohou její uživatelé rovněž využít k vzájemné propagaci různých kanálů či značek a za tuto propagaci si mohou účtovat své poplatky. Za podobnou propagaci si můžete naúčtovat třeba 1.000 Kč.

Cílit se v tomto případě samozřejmě nemusí pouze na značky, nýbrž si lze účtovat poplatky rovněž za různé reklamy, které se skrze váš účet chtějí zviditelnit. Je ovšem vhodné tuto propagaci dělat pouze občas, aby nedošlo ke ztrátě fanouškovské základny, která bude přesycena podobnou propagací.

Nabídky různých značek

Různá sociální média využívají rovněž popularity sociálních sítí za účelem zviditelnění svých obchodních značek. Jelikož je momentálně Tik Tok na vzestupu, inzerenti na propagaci na této sociální sítí rozhodně nešetří.

Pokud se rozhodnete vydat na dráhu Tik Tok influencera, můžete si v tomto případě propagací různých značek vydělat klidně i několik tisíc korun. Influencer si tak může účtovat například různé částky podle počtu sledujících či podle počtu shlédnutí daného obsahu.

Jak navázat spolupráci na Tik Toku?

Stejně, jako je tomu u Instagramu či Facebooku, k tomu, aby mohl uživatel Tik Toku navázat relevantní spolupráci, potřebuje také jistý počet sledujících. Proto je zapotřebí nasbírat potřebný počet sledujících, tedy alespoň 10 tisíc, což je pro slibný začátek dostačující a poté je možné začít navazovat spolupráce, ze kterých budete mít peníze.

Výhodný Affiliate

Pokud chcete na Tik Toku propagovat například nějaký svůj produkt, je zapotřebí umístit do videa link na daný produkt a tam směrovat své fanoušky. Ti, kteří díky tomuto prokliku nakoupí na daném e-shopu, odvedou provizi právě vám. Pokud tedy máte například 100 tisíc fanoušků a alespoň jedno procento z nich nakoupí skrze tento link, který byl zpropagován na videu, bude to pro vás znamenat provizi 10 Kč za jednoho což ve finále hodí sumu zhruba 10.000 Kč.

Tik Tok a peníze

Pokud vás zajímá, kolik si na Tik Toku můžete vydělat peněz, odpověď zní, že záleží zejména na vaší fanouškovské základně a také na vaší aktivitě a formách spolupráce. Pokud například dáte přednost novince, kterou je live streaming právě na Tik Toku, mohou si vaši fanoušci zakoupit takzvané gifty, které vám poté budou během streamování zasílat. Vy tyto dárečky opět přeměníte na krásné peníze. Za jeden den totiž od svých fanoušků můžete získat dárky v maximální částce 1000 dolarů, což je skutečně pěkná suma peněz.

Sponzorované události

V případě, že nemáte o fanoušky nouzi, jistě s vámi v brzké době navážou spolupráci různé značky, a to i mimo toto on-line prostředí. Valná většina influencerů a to nejen z Tik Toku, dostává často pozvánky na různé eventy a také akce. Rovněž se můžete velmi rychle stát ambasadorem jisté značky či se jako influencer podívat například na známý Comic-Con.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.