Kultura a společnost

Jak vybrat telefon s dobrou obrazovkou: nejdůležitější průvodce

Pokud si pořizujete nový telefon, je důležité vybrat si telefon s dobrou obrazovkou. Koneckonců telefon je v podstatě vaše přenosná televize a počítač. Jak si můžete být jisti, že si pořídíte tu nejlepší možnou obrazovku? Čtěte dál a přečtěte si našeho dokonalého průvodce výběrem telefonu s dobrou obrazovkou!

Co je třeba zvážit

Pokud jde o obrazovky telefonů, je několik věcí, které byste měli mít na paměti.

Velikost

Pokud jde o mobilní telefony, důležitým faktorem je velikost obrazovky. Je zřejmé, že čím větší obrazovka, tím lépe. Ale také nechcete být příliš velcí – koneckonců, telefon musíte být stále schopni nosit s sebou! Velikost těla mobilního telefonu je velikost celého přístroje včetně displeje. Aktuální velikost obrazovky se vztahuje k velikosti úhlopříčky displeje, což je deklarovaná velikost obrazovky. V současné době se většina velikostí obrazovek na trhu pohybuje mezi 5 a 6 palci. Pokud hledáte telefon s velkou obrazovkou, měli byste si vybrat takový, který spadá do horní části tohoto spektra. Pokud však hledáte telefon, který se snadno přenáší, budete chtít zvolit telefon s menší obrazovkou.

Vzorkovací frekvence dotyku

Vzorkovací frekvence dotyku je jednou z nejdůležitějších specifikací, které je třeba při nákupu nového smartphonu zvážit. V podstatě jde o to, kolikrát za sekundu dokáže telefon zaregistrovat váš prst na obrazovce. Vyšší vzorkovací frekvence dotyku znamená, že telefon bude lépe reagovat na vaše dotyky, což je lepší volba pro hráče nebo kohokoli, kdo chce plynulý a citlivý zážitek. Průměrná vzorkovací frekvence dotyku u chytrých telefonů se pohybuje kolem 60 Hz, ale některé novější telefony začínají podporovat frekvenci až 120 Hz.

Obnovovací frekvence

Obnovovací frekvence obrazovky je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba při výběru nového monitoru zvážit. Vyšší obnovovací frekvence znamená, že obraz na obrazovce se bude aktualizovat častěji, což povede k plynulejšímu a hladšímu zážitku. Pro hráče a další uživatele, kteří vyžadují vysoce přesné časování, je vyšší obnovovací frekvence nezbytná. I pro běžné použití může vyšší obnovovací frekvence výrazně ovlivnit váš celkový zážitek.

Typ obrazovky

Pokud si vybíráte nový telefon, měli byste se zamyslet nad typem obrazovky. Existují dva hlavní typy obrazovek: LCD a OLED. Obrazovky OLED bývají dražší, ale nabízejí také lepší kvalitu obrazu. Pokud si to můžete dovolit, rozhodně doporučujeme zvolit telefon OLED. obrazovky OLED jsou tvořeny organickými materiály, které po přijetí elektrického proudu vyzařují vlastní světlo. To znamená, že nevyžadují podsvícení, což vede k lepší kvalitě obrazu. Obrazovky OLED mají také vyšší kontrastní poměr, což znamená, že mohou zobrazovat tmavší černou a jasnější bílou. A konečně, obrazovky OLED jsou tenčí a lehčí než obrazovky LCD, což je ideální pro použití v telefonech. Pokud hledáte nejlepší možnou kvalitu obrazu, je obrazovka OLED tou správnou volbou.

Chytrý telefon s dobrou doporučenou obrazovkou

Honor 70 je špičkový smartphone, který nabízí skvělý design, špičkový hardware a velký displej OLED. Displej telefonu Honor 70 s úhlopříčkou 6,67 palce patří k největším na trhu a je ideální pro sledování filmů nebo prohlížení webu. Rozlišení 1080 x 2400 navíc zajišťuje, že vše vypadá ostře a jasně. Pod kapotou je Honor 70 poháněn vlajkovým procesorem Snapdragon 778G+ 5G a je vybaven 12 paměťmi RAM, které zajišťují plynulý chod. K dispozici je také 512G úložiště pro všechny vaše aplikace, fotografie a videa. A pokud chcete využívat nejnovější bezdrátové technologie, honor 70 nový je vybaven podporou sítí 5G.

Výběr telefonu s dobrou obrazovkou je důležitější než kdy jindy. Vzhledem k tomu, že se dnes velká část našeho života odehrává na telefonech, je nezbytné mít zařízení s displejem, který nezklame. Proto jsme pro vás připravili tohoto dokonalého průvodce výběrem perfektního telefonu! Šťastné nakupování!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.