Kultura a společnost

Jak vybrat dárek pro roční dítě?

První narozeniny jsou významným okamžikem v životě malého dítěte. Proto je jim v rodinách obvykle věnována náležitá příprava, která obnáší kromě tradičního dortu s jednou svíčkou také vhodné dárky. Jakými uděláte batoleti největší radost? Pojďme se podívat, co současný trh nabízí.

Dárky pro novorozence v černobílé kombinaci

Hračky pro nejmenší děti mají zejména rozvíjet jejich schopnosti. Víte, že kojenci a batolata přibližně do tří až šesti měsíců vidí jen desetinu toho, co vidíte vy? Většinou vnímají jen černou, bílou a šedou barvu, která je také nejvíce zaujme. I z tohoto důvodu se hračky pro tak malé děti začaly v poslední době vyrábět právě v těchto barevných odstínech. Nejedná se tedy o nějakou módní vlnu či designovou záležitost, ale účel je ryze praktický.

I v černobílé kombinaci lze vytvořit zajímavé hračky, jež upoutají dětskou pozornost a udělají jim radost. Až budete tedy vybírat vhodné dárky pro novorozence, s klidem můžete vybrat některou hračku, jež nehýří barvami. Podpoříte tak dětské vnímání a rozvoj jeho smyslů.

Dárek pro roční dítě, které poznává svět

Pokud si nevíte rady, jak vybrat hezký dárek pro roční dítě, můžete vycházet z toho, co takové batole nejvíce zabaví. Jsou to zejména různé zvuky, které hračky vydávají. Možná se mu zavděčíte látkovou sovičkou, jež při dotyku šustí. Je lehká a skladná a dítě ji může mít s sebou v kočárku i v autosedačce a také ve své oblíbené postýlce.

Kontrastní kartičky podpoří rozvoj smyslů dítěte

Zajímavé jsou i edukační kartičky s kontrastními obrázky zvířátek v černé a bílé barvě. S jejich pomocí lze dítěti vyprávět pohádku, čímž se mu uděláte velkou radost. Vyprávění a pozornost maminky nebo tatínka mají totiž děti velmi rády. Užívají si společně strávené chvíle, která rozvíjí jejich schopnosti i utužuje rodinné pouto.

Na první narozeniny potěšte dítě dárkem, který přitáhne jeho zrak i sluch.

Zdroj obrázku:
Africa Studio / Shutterstock.com

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.