Kultura a společnost

Jak udržet v online casinu nervy na uzdě

Internetová casina zažívají v posledních letech velký boom, ke kterému samozřejmě přispěla i pandemie koronaviru. Online casina totiž neznají pojem svátek, dovolená nebo otevírací doba a hráč se pro hru ani nemusí převlékat z pyžama. To základní je ale stejné bez ohledu na to, zda člověk vyrazí do kamenného casina nebo hraje online: při hraní je třeba dodržovat určitá pravidla sebeovládání. Jak tedy při hraní v online casinu držet na uzdě?

Hraní v online prostředí

Výhody hraní v online prostředí jsou mnohé. Jedná se především o možnost hraní z pohodlí domova, není třeba vyrážet do víru velkoměsta. Online casina mají navíc otevřeno nonstop. Internetoví hráči se tak mohou sami rozhodnout, kdy se vrhnou do hry.

Online prostředí umožňuje hráčům vyzkoušet si během večera hned několik online casin, porovnat je a vybrat si nakonec takové, které nejvíce vyhovuje jejich preferencím a požadavkům.

Bystrá mysl a jasně daná pravidla

Každá hra v casinu je samozřejmě spojena s rizikem ztráty vložených financí, které je nezanedbatelné a člověk by měl vždy do hry vložit jen tolik, kolik je bez problémů schopen a ochoten ztratit. Hraní má být především zábava (a v casinech jako je třeba synottip online jí hráči naleznou vrchovatě), to ale neznamená, že není na místě přistupovat k němu tak, aby na konci nestály problémy.

To znamená především důslednost a sebeovládání. Na začátku si vždy určete, kolik peněz chcete ten den utratit. Přes tuto částku by se hráč nikdy neměl přehoupnout. Z toho důvodu by se hraní nikdy nemělo míchat s přemírou alkoholu, který jak známo boří zábrany.

Stejně tak by měl hrát pouze v době dobrého rozpoložení, nikoliv v čase, kdy je ve stresu. Měl by také využívat limity, které lze v naprosté většině internetových casin nastavit. Ty omezí maximální částku, kterou může člověk v jednom dni utratit za hraní. Je také důležité hrát pouze v casinech s licencí Ministerstva financí České republiky, kde je zajištěno dodržování platné legislativy a v případě sporů existuje nezávislý arbitr.

V neposlední řadě je na místě posoudit, jaký způsob hraní nejlépe odpovídá osobnosti hráče. Ne každému vyhovují hry probíhající v reálném čase, např. výherní automaty. Resp. ne každý je schopen kontrolovat v takovém případě „sám sebe“ a velmi snadno podléhá nutkání vkládat do hry další a další peníze. Pro takové lidi jsou vhodnější sázkové hry, třeba u Fortuna sázky.

Hazard může být zábavou a relaxací, je k němu ale třeba přistupovat s opatrností, a především jej nikdy nepovažovat za aktivitu, skrze kterou lze zbohatnout.

18 + Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj obrázku: Maxx-Studio / Shutterstock.com

Štítky