Kultura a společnost

Jak si vybrat správný kočárek? Poradíme!

Očekáváš příchod miminka a nadšeně vybíráš výbavičku? Tím nejdůležitějším kusem nejsou roztomilé dupačky, ale kočárek. Proto jeho výběr rozhodně neodkládej a vyber si takový, se kterým zvládneš všechny nástrahy všedního dne. Na trhu je nepřeberné množství možností a maminky to při hledání toho pravého kočárku nemají vůbec jednoduché. Nezoufej – víme, jak na to!

Neutrácej a pořiď si místo dvou kočárků jenom jeden

Nastávající maminky často pořídí pro své novorozené miminko hluboký kočárek a po půl roce shánějí kočárek sportovní. Zbytečně tak pořizují dva kočárky, když jim bohatě stačí jen jeden.

Tip: Přijde miminko na svět ještě v průběhu zimy? Nezapomeň si ke kočárku pořídit hřejivý kočárkový fusak. Bez něj se v zimě rozhodně neobejdeš.

V posledních letech se v obchodech objevila novinka v podobě kombinovaných kočárků, které můžeš využít nejen jako hluboký kočárek pro novorozeně, ale také jako sportovní kočárek pro děťátko až do tří let věku. Z konstrukce snadno oddělíš hlubokou korbičku a jednoduše nacvakneš sportovní nástavbu.

Tip: Kombinované kočárky pořídíš třeba v eshopu Ondalek.cz.

Tři nebo čtyři kola? A z jakého materiálu?

Nejprve si zodpověz otázku: Kde se budu s kočárkem nejčastěji pohybovat?

  • Do terénu jsou ideální nafukovací kolečka, která jsou větší, pružnější a stabilnější. Jízda na nezpevněném terénu je s nimi snadnější, ale kočárky s nafukovacími kolečky bývají těžší. Co se týče počtu koleček, pak je do terénu ideální tříkolka, se kterou budete obratnější.
  • Ve městě nejvíce oceníš otočná pěnová kolečka, která jsou výrazně lehčí a obratnější. Ulicemi s nimi snadno propluješ a bez problému zvládneš kočárek naložit i do autobusu. Trojkolky bývají méně stabilní a hůře s nimi překonáš typické městské překážky, proto je do města vhodnější spíše čtyřkolka.

Tip: Potřebuješ kočárek do města i na venkov? Pak se porozhlédni v nabídce kočárků značky Mutsy. Nabízí možnost výběru nafukovacích i pěnových koleček.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.