Kultura a společnost

Jak si užít výlet plachetnicí na Lipně

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi? Co takhle si užít výlet na plachetnici na Lipně jako my?

Lipno jsme nechtěli poznávat jen ze břehu, zvláště, když se jako jedna z aktivit nabízí plavba po Lipně na plachetnici. Navštívili jsme například hotel ve Frymburku, kde jsme mohli ochutnat výtečné jídlo v místní restauraci a samozřejmě jsme se tam chtěli i ubytovat.

Užili jsme si rodinný výlet

Oblíbenou aktivitou je pro nás výlet na plachetnici, kdy jsme vyrazili z frymburského přístavu. Vybrali jsme si velký plavební okruh, kde se lze dozvědět celou řadu zajímavostí o přehradě. Plachetnice projíždí z jednoho konce Lipna na druhý, navíc jsme se mohli uprostřed přehrady vykoupat, stačilo skočit do vody. Jeden den jsme si projížďkou na plachetnici chtěli zpestřit výlet na kolech. Dojeli jsme do přístavu a nasedli na plachetnici. Musím však říci, že nemít sebou děti, nebyla by k zahození i romantická vyjížďka ve dvou. Na výletě s rodinou jsme na plachetnici grilovali a užili si skvělou odpolední party. V lodním baru na nás čekalo příjemné občerstvení, pro děti zde bylo nealko, pro dospělé chutné drinky. Na kouzelný pohled z hladiny lipenské nádrže při západu slunce nikdy nezapomenete. Zaparkovali jsme rovnou v přístavu, případně lze parkovat u lanové dráhy, která je od něj vzdálená pouhých pět minut.

Výlet na plachetnici je zážitkem pro všechny

Výlet na plachetnici byl zážitkem pro všechny. Plachetnice umožní velké množství aktivit, a díky čemu lépe poznáte krásu Šumavy. Zaplavat si uprostřed „jihočeského moře“ při západu slunce bylo skvělým a nezapomenutelným zážitkem. Celá naše rodina si užila úžasný výlet, bylo možné si domluvit také případné mezizastávky a prozkoumat tak důkladně okolí Lipenské přehrady. Navíc i skvělé ubytování v hotelu Leyla ve Frymburku bylo základem celého výletu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.