Cestování Kultura a společnost

Jak si efektivně sbalit do příručního zavazadla?

Nadváha kufru odhalená až na letištní přepážce je noční můrou každé cestovatelky. Podívejte se na několik praktických rad, které vám pomohou využít místo v příručním zavazadle na maximum.

Levné letenky vyžadují kreativitu

Nákup akčních letenek je skvělým způsobem, jak cestovat po celém světě s nízkým rozpočtem. Bohužel v drtivé většině případů je nízká cena vykoupena absencí odbaveného zavazadla a dalších doprovodných služeb. Pokud si nechcete k základní ceně letenky připlácet, budete muset být kreativní a do příručního zavazadla zabalit vše potřebné. To stejné platí, pokud se u odbaveného zavazadla musíte držet zkrátka.

Nejčastější limity pro rozměr kabinového zavazadla jsou 55x40x20 cm a 10 kg hmotnosti. Při balení rychle pochopíte, že sbalit si nebude jednoduché. Navíc ne všechny věci do letadla si můžete vzít. Vždy se vyplatí podívat na instrukce přímo od dopravce. V každém případě počítejte s tím, že tekutiny mohou být v nádobách o maximálním objemu 100 ml. Na palubu si můžete vzít maximálně 10 takových nádob. Všechny musí být umístěny v průhledném uzavíratelném sáčku.

Seznam balení usnadní

Pokud se stále ptáte na to, jak si zabalit na cesty, vsaďte na jeden jednoduchý trik! Předem si sepište seznam všeho, co si s sebou chcete vzít. Položky na tomto seznamu by se měly řídit destinací, délkou pobytu a předpovědí počasí. Hlavně nepropadejte pocitu, že když si něco zapomenete, je konec světa. Pokud necestujete mimo civilizaci, s největší pravděpodobností si zapomenutou kosmetiku či oblečení můžete koupit přímo na místě. A často i výrazně levněji!

Kam vyrazit na lehko?

Vyrazit tzv. na lehko můžete zpravidla tam, kde je v sezóně krásné a stabilní počasí. Třeba do Řecka vám opravdu stačí lehké oblečení a několik osobních věcí. Kvalitní opalovací krém ve velkém balení si koupíte až na místě, stejně tak není problém za pár korun nakoupit na nějakém místním tržišti tílka, trička, šortky a další plážové outfity. Blešími a pestrými pouličními trhy je například proslulé město Chania na Krétě. Zároveň nezapomínejte na to, že těžší věci si můžete obléknout přímo na sebe. Ostatně takové mikina a bundička se vám na palubě klimatizovaného letadla může hodit.

Zabaleno a už jen vyrazit

Sbalit efektivně vše potřebné do příručního zavazadla zvládnete levou zadní, když se před cestou pořádně zamyslíte. Pak už jen zbývá vše zkontrolovat, zapnout zip a vyrazit objevovat nové krajiny.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.