Kultura a společnost

Jak si co nejrychleji našetřit love?

Pokud už jsi se setkala se situací typu: Kde mám sehnat peníze, víš, že to není hračka sehnat je jen tak. Ať už si šetříš na cokoliv, vždy potřebuješ peníze. Já denně toužím po něčem novém a abych toho dosáhla, používám následující rady, které jsou mnou odzkoušené.

Přemýšlíš, jak si co nejrychleji našetřit na letníá dovolenou, nebo třeba vysněnou kabelku? Jukni na ověřené tipy!

Ujasni si svůj cíl

Pokud si potřebuješ co nejrychleji našetřit peníze na věc, kterou chceš, musíš mít přesně vybrané co si chceš koupit, když na to budeš neustále myslet, nebude se ti chtít utrácet své peníze za něco jiného a budeš se v nakupování, alespoň částečně držet na uzdě.

Neutrácej za nepotřebné věci

Nejdůležitějším krokem v šetření peněz je neutrácet za věci, bez kterých bys ses klidně obešla. Takže pokud máš nutkání koupit si nějaký ten kousek vždy když jsi v obchodě s oblečením, šperky, kabelkami nebo botami, vzpoměň si že si šetříš na věc, která je pro tebe mnohem důležitější. Jestli potřebuješ nové hygienické potřeby a obyčejně si je kupuješ sama, popros teď třeba rodiče, jestli by ti neudělali laskavost a tentokrát ti hygienické potřeby nekoupili oni.

%CODE1%

Požádej o peníze někoho z rodiny

Pokud je pro tebe přímo nemožné našetřit si úplně sama peníze na věc,kterou chceš, zkus požádat někoho z blízkých, např. tvé prarodiče, zeptej se, jestli by nebyli tak hodní a nedali ti předem peníze za narozeniny, svátek, vánoce, atd. Na to samé se můžeš zeptat i rodičů.

Zkus prodat staré věci

Válí se ti po pokoji spostu nepotřebných nebo zbytečných věcí, kterých by ses ráda zbavila ? Teď je na to ten správný čas, staré oblečení, které je ti malé můžeš dát do bazaru nebo prodat na internetu, stejně jako plyšáky a hračky, s kterými sis hrála jako malé dítě.

Co už máš naspořeno?

Co kdyby si už dopředu věděla, že si chceš šetřit na něco velkého ? Spořila bys už dopředu nebo bys utrácela ? Rozhodně bych doporučovala spořit si ! Např. dostáváš kapesné 300 korun na měsíc, z těchto peněz si můžeš na stranu dát 50 korun. Za rok už budeš mít naspořeno 600 korun.

Nekupuj příliš drahé dárky

Někdo z tvých blízkých má narozeniny a ty ho chceš potěšit skvělým dárkem. Pamatuj ale, že kouzlo dárků nespočívá v jejich ceně, ale v tom, jestli je dáváš od srdce. Klidně za dárek pro mamku neutrácej moc peněz, zkus jí vyrobit třeba hezké přání, uvidíš, že jí tím uděláš velkou radost!

Najdi si brigádu

Peníze si můžeš v klidu vydělat i sama! Zkus si na internetu vyhledat nějaké inzeráty na brigády, třeba v blízkosti tvého domova. Brigád je spoustu, můžeš např. roznášet noviny, sekat trávník, atd. Za sekání trávníku můžeš dostat zhruba 200 kč za hodinu.

Korunka ke korunce

Já vždy použiji všechny dostupné cesty. Ale nejlepším zbůsobem je, buď požádat někoho z rodiny nebo si najít nějakou tu brigádu. Přijde mi velmi zajímavé posekat trávník a dostat za takovou maličkost dokonce 200 kč. Existují i dražší brigády na kterých ale musíš dřít třeba celé čtyři dny, abys dostal alespoň 1000 korun. Jak si šetříš ty ? Máš nějaké speciální triky ?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.