Kultura a společnost

Jak obalit nábytek při stěhování? Máme pro vás několik tipů!

Stěhujete se do nového bytu? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jak stěhovat nábytek, aby se nepoškodil. Všechny věci, které si berete s sebou, je třeba opatřit vhodným obalovým materiálem. S balením můžete začít již několik dní před samotným stěhováním, abyste měli na vše dostatek času. Máme pro vás několik tipů, jak obalit nábytek při stěhování!

1. Pořiďte si krabice a PVC přepravky

Před začátkem balení si obstarejte dostatek krabic, do kterých uložíte oblečení a další věci. Užitečné jsou běžné kartonové krabice, které seženete v potravinách, ale také PVC přepravky, s nimiž se dobře manipuluje a mají nosnost až 40 kg. Přepravky si můžete koupit nebo zapůjčit.

2. Rozložte skříně na součástky

Jako první můžete začít balit věci, bez kterých se několik dní před stěhováním obejdete. Vykliďte například šatní skříně a komody, jejichž obsah můžete rovnou sbalit do předem připravených krabic. Nezapomeňte rozložit skříně na co nejmenší části, abyste snížili jejich váhu. Odmontujte také jednotlivé police a šroubky uložte do sáčku, který přilepíte lepicí páskou do skříně, k níž patří.

3. Obalte části vlnitou lepenkou

Při balení komody nebo skříně využívejte střední vlnitou lepenku, která má označení C. Je vhodná nejen pro svou vysokou odolnost, ale také pro přizpůsobivý tvar a nízkou pořizovací cenu. Její výhodou je nepochybně také šetrnost k životnímu prostředí. V budoucnu se vám může hodit například při malování nebo jiných stavebních pracích v domácnosti. Pokud se chcete obalu zbavit, uložte jej do sběrného dvora.

4. Ochranu rohů zajistí papírové hrany

Při stěhování nábytku, který má rohy, můžete využít také ochranné papírové hrany, které brání jejich uštípnutí. Rozměry hran se obvykle pohybují v rozmezí od 30 do 100 milimetrů.

5. Průtažná fólie zabrání poškození i zašpinění

Balení postelí si necháváme až na den samotného stěhování, abychom měli na čem spát. Při obalování matrace do folie buďte opravdu důslední, aby nedošlo k jejímu zašpinění. Skvrny se z matrace odstraňují velice špatně. Pro obalení matrace je vhodné použít průtažnou fólii, která je velice pevná a elastická. Fólií obalte také zbytek postele. Chrání nejen před zašpiněním, ale zabraňuje také poškrábání, které při stěhování hrozí.

6. Nezapomeňte na lepicí pásky

Při balení budete rozhodně potřebovat také lepicí pásky. Pořiďte si například krepovou pásku, která se snadno tvaruje a je možné ji použít i na členitém povrchu. Po odstranění nezanechává žádnou stopu.

Díky vhodným obalovým materiálům zajistíte vašemu nábytku nejvyšší ochranu. Nenechte proto nic náhodě a pořiďte si vše potřebné dostatečně dopředu!

5 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.