Kultura a společnost

Jak nenaskočit do vztahu příliš nebezpečně?

Začátky vztahu jsou časy úsměvů a ďolíčků ve tvářích. Většinou si to užíváme. Jenže když najdeme pana skvělého, dokážeme se pěkně ukvapit. Proč na to jít raději pomalu?

Že by pan báječný?

Když se na obzoru objeví potenciální pan Božský, tak to chce zakročit! Pokud se nám někdo vážně líbí a rozumíme si s ním, tak jsme zkrátka okouzlené. Rozhodně si nechceme nechat uniknout šanci mít toho skvělého chlapa po svém boku. Když už to vypadá na začínající vztah, je to ještě více vzrušující. Jenže u toho vztahu to chce zpomalit, i když se jedná o možného životního partnera. I se skvělým mužem si můžeš brzy lézt na nervy.

Vlastní rozvrh – narušen

Jde totiž jednoduše o to, že jsme každý zvyklí na jiný denní rozvrh. Pokud se s někým potkáme, tak musíme počítat s tím, že zase on bude mít jiný. Proto se do toho musí oba dostat společně a postupně, dokud se rozvrhy nepropojí. Když u svého nového přítele často přespáváš, tak ho to může utlačovat, aniž by ti to docházelo. Nebo on tebe. Vstáváme v jinou dobu, máme nějaké plány apod. A když se hned na začátku začnete vídat téměř denně tak se rozvrh naruší příliš. Začíná i zahlcování sms zprávami a přesné představy o tom, kde ten druhý je. V dlouhodobém vztahu je třeba mít přehled, ale v začínajícím vztahu je třeba ještě ponechat trochu volnosti. Protože skok ze single do stavu: zadaný, pak může pořádně podusit.

Užívej si randění

Na randění není nic špatného. Naopak, je to dost příjemná záležitost. První pusa, první procházky ruku v ruce, … A návštěvy výstav, restaurací a kina jsou i oživením. Tím, že se hned naskočí do stavu: vážný vztah a budete pořád po svém boku, může poukázat na věci, který druhý nesnese. Vstáváš moc brzy? Nebo moc pozdě? Vybavuješ se pořád s někým po telefonu? Ať už je to cokoli, není na to ten druhý zvyklý. Po čase by si třeba zvykl a uvědomil si, že to k tobě zkrátka patří. Navíc ty si zase zvykneš, co jemu vadí a co ne. Příliš brzy se z nějaké drobnosti může stát pořádná nevýhoda pro tebe nebo pro něj. A nějaká hloupost, která by s tebou ani nehnula, tě nyní vytočí do nepříčetnosti.

V klidu, do ničeho se nehrnout

Není třeba se do ničeho hrnout. A urputně se někoho držet. Sama kolem sebe u párů vidím, jak rychle může nastat ponorka. Nejdřív se musíte vzájemně poznat a až poté si svůj životní prostor spojit ve váš životní prostor. I když je to hodně individuální a někteří mají rychlejší tempo poznávání, stále je t

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.