Kultura a společnost

Jak na zařizování nové koupelny? Stylově a podle trendů!

Koupelna je místnost, ve které my ženy trávíme dost času. Právě to je důvod, proč by měla být celá koupelna praktická, funkční a v neposlední řadě také stylová. Víš, jak na to?

Jak na zařizování nové koupelny? Stylově a podle trendů!

Základ každého bydlení

Při výběru vlastního bydlení a případné rekonstrukci je koupelna skvělým ukazatelem toho, v jakém stavu je celý byt či dům. Tato místnost totiž snadno prozradí, jak se o bydlení pečuje a jak moc si obyvatelé potrpí nejen na čistotu, ale také trendy. Ty se ve vzhledu koupelen mění velmi rychle a aktuální minimalismus nahrává kvalitním materiálům, zajímavým designovým řešením a kombinaci pouze několika barev. Protože mám jednu rekonstrukci koupelny zrovna za sebou, ráda ti poradím, na co se při zařizování koupelny zaměřit, aby ta nová vypadala přesně jako z katalogu.

Vana nebo sprchový kout?

Rozhodnutí mezi vanou a sprchovým koutem je jedno z hlavních, které musíš vyřešit. Bohužel není vůbec jednoduché. Sprchové kouty se hodí zejména do menších koupelen, které nenabízejí tolik prostoru pro veškeré potřebné vybavení. Pokud má tvá koupelna zhruba do šesti metrů čtverečních, bude sprcháč pravděpodobně lepší volbou. Viděla jsem ale i malé a útulné koupelny s vanou, které je u některých lidí oblíbenější. Při výběru vany je však zapotřebí spočítat si také náklady na spotřebovanou vodu. Já osobně jsem zvolila sprchový kout. Ten dnes seženeš již za velmi zajímavou cenu a kromě běžné sprchy nabízí například také rádio a masážní trysky. Já jsem zvolila čtvrtkruhový podstavec, který přesně pasuje do rohu a zabírá tak minimum místa. Při výběru jsem koukala také na to, aby se kout dal snadno čistit. Závěrem snad už jen dodám, že sprchový kout je vhodný i pro stydlivější jedince, protože přes mléčné sklo doopravdy není nic vidět.

Jak na zařizování nové koupelny? Stylově a podle trendů!

Barevné fantazii se meze nekladou

Na základě stylu vybavení přichází na řadu volba obkladů. Trendy jsou světlé i tmavé koupelny. Určitě ti doporučuju zvolit spíše praktické obklady než malbu či dřevo. Ty totiž v případě znečištění jen lehce otřeš hadříkem. Z malby však nevzhledné cákance jen těžko odstraníš. Mysli na to, že tmavá koupelna bude opticky menší, světlé obklady ji zase na pohled rozšíří. Vzory jsou z mého pohledu už mírně zastaralé, osobně jsem tak šla do jednobarvných velkých dlaždic, které jsou vždy po několika centimetrech vystřídány o něco tmavší variantou stejné dlaždice. Výsledkem je tak určitá forma nepravidelné šachovnice. Čtvercový motiv jsem pak chtěla zachovat i dále. Když jsem se tedy podívala na tyto vodovodní baterie, hned mě zaujal typ s hranatým designem, který mi přijde velmi moderní.

Kam s kosmetikou?

V koupelně si nejen čistím zuby, ale také se například líčím a dělám vlasy. Potřebuji tak dost odkládacích a úložných prostor. Klasikou je nábytek ve světlém provedení, který se hodí do každé koupelny. Ani já jsem nechtěla nějak experimentovat a zvolila jsem bílý koupelnový nábytek. Určitě si pořiď alespoň jednu skříňku pod umyvadlo a jednu na zeď. Odložíš do ní totiž veškeré nezbytnosti, které při péči o své tělo a pleť každý den potřebuješ. Mýdla, šampony, zubní pasta, hřeben nebo i třeba tvůj epilátor jistě potřebuje nějaké místo k uložení. I pokud pak budeš mít v koupelně nepořádek, díky praktickým zásuvkám ho uklidíš raz dva. Já jsem navíc vybírala takové kousky, které mají neprůhledná dvířka. Výsledný vzhled celé koupelny mi pak přijde čistší.

Zvládneš to i sama

Ze zařizování koupelny má mnoho žen strach, ale doopravdy se není čeho bát. Pochopitelně, že na samotnou realizaci budeš potřebovat nějaké šikovné řemeslníky, to ale neznamená, že si vhodné vybavení do koupelny nemůžeš předem vybrat a výhodně pořídit na internetu. Stačí si jen hlídat parametry a užívat si výrazně větší výběr než v běžné kamenné prodejně.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.