Kultura a společnost

Jak efektivně vymazat EX ze svého života?

Dal ti kopačky a ty teď nevíš, co dál? Chceš-li na něj zapomenout, zkus těchto několik praktických rad.

Po rozchodu

Po rozchodu to nikdy není jednoduché. Všechno okolo tebe ti ho připomíná a co si nalhávat – vzpomínky jsou hrozný mrchy. Chceš-li se přes to dostat, musíš zatnout zuby a prostě počkat až to odezní, což ale nemusí být jen tak brzy, nebo se tomu postavit čelem a vyjít svému štěstí naproti. Otevírá se ti nová kapitola, kterou bys měla začít s čistým štítem. A jak toho dosáhnout?

Rozchod vždycky bolí

1. Vymazat, zničit, zbavit se

To je základ. Všechno, co má na sobě punc tvého bývalého musí pryč. Všechny staré esemesky, e-maily, soubory z počítače, apod. Všechno, co by mohlo vyvolat nehezký záchvat vzpomínek, musí prostě pryč. Roztomilé zprávy na dobrou noc a vtipné obrázky z e-mailu, které ti posílal, tě jenom potáhnou dolů a všechno tak bude mnohem těžší. Někdy se na podobné věci můžeš podívat, ale teď na to rozhodně není správná doba.

2. Tohle sem a tamto támhle

Je jedno, jestli už jste spolu bydleli, nebo jenom byl ve tvém pokoji pečený vařený. Jestliže ti ho uspořádání místnosti připomíná, není nic lepšího, než přemístit nábytek jinak. Tím se naruší ono „kouzlo“ jeho ducha, který by tam jinak byl neustále s tebou. Navíc tato změna jistým způsobem potvrdí, že všechno mezi vámi je definitivně pryč. Jste-li odvážnější, můžete dokonce i znovu vymalovat. Jiná barva, jiné myšlenky.

3. Pryč s tím, pryč s tím se vším

Nachází-li se ve tvém pokoji nějaké jeho věci, zbav se jich. Cédéčka s jeho oblíbenou hudbou, jeho tričko, které jsi používala jako pyžamo, plyšák, kterého ti dal k narozeninám,… To všechno musí pryč. Dej to do krabice a odnes z pokoje. Jestliže se s těmi věcmi nemůžeš rozloučit a chceš si je nechat, ukryj je někam na dno skříně, abys je alespoň neměla na očích, dokud na to nebudeš připravená. Nejlepší by ale bylo je buď rovnou vyhodit, či darovat na charitu. Tvoje karma by ti jistě poděkovala.

4. Zbav se jeho přítomnosti

Musíš se zbavit jeho přítomnosti, která se tě po rozchodu bude držet jako duch. Nesmíš se jí nechat pohltit, ale naopak bys měla vystupovat sebejistěji a ukázat onomu „stínu“, že o něj už nemáš zájem. Po tomto kroku je velmi dobré dát si „očistnou koupel“, která tě zklidní a zbaví všech špatných myšlenek.

Konec neznamená konec všemu

Rozchod není nikdy snadný, ale buď si jistá, že dříve nebo později to přebolí. Po malých krůčcích bys měla směřovat kupředu a nezapomínat na to, že bude lépe. Den po dni se budeš cítit volnější a volnější, až nakonec bude vší té bolesti konec. Věř tomu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.