Kultura a společnost

Jak běhají světové celebrity

Známé osobnosti to nemají vždy úplně jednoduché. Musí se umět vyrovnat s neustálým tlakem, pozorností médií a požadavkem vždy vypadat skvěle. Někteří se na to snaží vyzrát kombinací opojných látek, mejdanů, šílených diet a plastické chirurgie. Jiné hvězdy našly mnohem zdravější způsob, jak na stres vyzrát. Mnoho populárních herců, zpěváků a dokonce i kuchařů si oblíbilo běhání, kterým si dobíjejí baterky. Inspirujte se slavnými běžci a pusťte se do běhání také!

1. Renée Zellweger

Představitelka filmové Bridget Jones si dává za cíl uběhnout každý den pět kilometrů, ať už na běžeckém pásu v posilovně nebo venku na čerstvém vzduchu. O běhání mluví jako o své terapii a času určeném jen pro ni, kdy se může úplně odreagovat.

2. Katie Holmes

Americká herečka běhá dlouhodobě a pod dohledem trenéra se také připravuje na newyorský maraton, který již několikrát absolvovala. Katie se přiznává, že dává přednost delším tratím, na kterých se dostane do běžeckého „transu“. Před rozvodem často chodila běhat i s manželem Tomem Cruisem.

3. Reese Witherspoon

Pravá blondýnka a aktivní podporovatelka mnoha charitativních projektů získává energii na své aktivity právě z běhání. Často je v Los Angeles k vidění na svých ranních výbězích s manželem Jimem Tothem. Kromě běhu si herečka udržuje postavu i tancem.

4. Ryan Reynolds

Herec známý díky rolím v komediálních filmech si v rodinném životě tolik zábavy neužívá. Na vlastním otci viděl projevy Parkinsonovy choroby a negativní emoce se naučil ventilovat právě běháním. V roce 2008 se zúčastnil maratonu právě na podporu charity zabývající se péčí o lidi trpící touto nemocí.

5. Alanis Morissette

Běhu propadla i Ryanova bývalá přítelkyně, která se od roku 2010 účastní newyorského maratonu. Běhání zpěvačce pomáhá vyčistit si hlavu od zbytečných starostí a zůstat soustředěná. V rozhovoru pro magazín Runner’s World uvedla, že díky běhání v jejím životě nemají deprese žádné místo.

6. Justin Timberlake

Postavu a kondici si populární zpěvák a idol mnoha žen udržuje především běháním. Je už skoro tradicí, že jej v každém místě, kde se trochu déle zdrží, zachytí paparazzi při běžeckém tréninku. Otázkou je, jestli Justin běhá dobrovolně, nebo jej nutí Jessica Biel, která jej často při běhání doprovází.

7. Hugh Jackman

Bývalý učitel tělocviku asi nikoho svou zálibou v běhání nepřekvapí. Málokdo ale ví, že toto je původní povolání hvězdného herce, na jehož svaly se do kin chodí dívat tisíce dívek a žen. Na kontě má přitom skvělý čas 2:05 v newyorském půlmaratonu a letos se Hugh dokonce chystá pokořit celou maratonskou trasu.

8. Gordon Ramsay

Běhání neodolal ani vyhlášený šéfkuchař, který takto spaluje energii nabranou z lahodných jídel, která připravuje. Gordon se původně věnoval fotbalu, ale zranění mu překazilo slibně se rozbíhající kariéru. V minulosti se zúčastnil londýnského maratonu a také triatlonu v Nevadě. Běhání je pro něj očividně velkou vášní.

9. Edward Norton

Americký herec a producent běhá nejen pro radost, ale také pro nejrůznější charity. Účastník několika maratonů uvedl, že při běhání nejraději objevuje nová místa a trasy. Rád při běhu poslouchá muziku a užívá si chvíle samoty a odpočinku od každodenních starostí. Navíc, pokud to jeho filmová role vyžaduje, věnuje se běhání i proto, aby zhubnul.

10. Heidi Klum

Topmodelka Heidi Klum zná trik s běháním pro udržení štíhlé figury velmi dobře. Často si jde zaběhat s jinými celebritami. Doprovod jí dělala například Miranda Kerr nebo Kim Kardashian, o které Heidi prohlásila, že je mnohem lepší běžkyně než ona sama. Běhání modelka naplno podporuje a na svých stránkách v roce 2011 publikovala sérii článků, kterými se snažila motivovat ostatní ženy k tomuto sportu.

11. Taťána Kuchařová

Českou obdobou Heidi Klum může být například Taťána Kuchařová, která projekt povzbuzující ženy k běhání podpořila toto léto. V rámci projektu #mych5km se přihlásila také na adidas Běh pro ženy na 5 km, tedy závod, který pro ni jako běžeckou začátečnici představuje dostatečnou výzvu. Pokud se o projektu chcete dozvědět více, navštivte www.mych5km.cz.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.