Kultura a společnost

Inspirující ženy ze světa pokeru

Pryč jsou ty časy, kdy byl poker určený jenom pro muže. Hry se chopily i ženy a výsledky mají naprosto úžasné. V každém významném pokerovém turnaji zaznamenáváme větší počet žen, a to je báječné. Proč by tahle systematická karetní hra neměla nepřístupná každému? Světová série pokeru se koná každoročně v Las Vegas a patří mezi ty nejprestižnější už od 70. let. V roce 2007 se popularita dámského pokeru začala tak neuvěřitelně narůstat, že byl dokonce zřízený turnaj jenom pro ženy. Představme si tři báječně talentované ženy, které vynikají nejenom v hraní pokerových her.

Celina Lin

Celina je zbožňovanou hráčkou v Číně i mimo ni. Narodila se v Maccau, ale už v devíti letech se přestěhovala do australského Melbourne. Tam také poprvé hru zkusila. Na svoje rodné místo se vrátila před třemi lety, aby se připojila do profesionálního tým PokerStars. Pravidelně dominuje velkým hrám v Asii, Austrálii a Novém Zélandu. Stala se velkou inspirací pro místní ženy, které mají více motivace vstoupit do nové kariérní oblasti. Celina patří mezi příznivkyně zdravého životního stylu. Ráda si zacvičí lekci jógy nebo pilates. Patří taky mezi nadšence do tenisu. Baví jí číst a sledovat filmy. Nejdraději ale tráví čas s rodinou a blízkými přáteli.

V soukromém životě se Celine také daří. Vdala se za jednoho z nejúspěšnějích hráčů stejné hry Randyho Lewa, kolegy ze stejné stáje. Romanticky ji požádal o ruku ručně vyrobeným ze zlatého papíru a Lin musela následovat řadu pokynů, aby ho našla. Veleúspěšná dvojice v loňském roce oznámila příchod prvního potomka, dcerky Novy. Kdo ví, jakou profesi si jednou Nova vybere, jestli má geny pro rodičích…

Musskan Sethi

Musskan Sethi pochází z Dílí, kde se v roce 1995 tahle budoucí hvězda pokeru narodila. Sethi se s pokerem seznámila už jako malá holka. Její babička hrávala karetní hry a se svým otcem rádi sledovali pokerované turnaje. Přesto její cesta k hraní nebyla úplně přímočará a vyzkoušela celou řadu profesí.

Vystudovala vysokou školu, ale nabrala zkušenosti ze světa módy, počítačů a managamentu. Musskan také nahlédla do modelingové kariéry, byla k vidění v televizních reklamách například na produkty Samsung, Panasonic nebo Cello. V roce 2007 se dokonce objevila ve filmu Paisa Vasool. Ze snímku se stal hit a Musskan si vysloužila za svůj herecký výkon pochvaly od kritiků.

Nicméně kariéra profesionální poker hráčky vyhrála. Stala se první ženskou hráčkou Indie a teď hru propaguje v rámci duševních sportů, kam poker společně se šachy, dámou, sudoku a dalšími patří.

Kráska ráda jí thajské nebo mexické jídlo a ve volném čase sleduje kriket, plave, čte a tancuje. O své profesní cestě vydala biografii, kde zcela mění pohled lidí na hru a inspirovala mnoho mladých žen i mužů.

Jennifer Shahade

Rodačka z americké Philadelphie je doslova renesanční žena, má tolik talentů a zkušeností, že se až nechce věřit, že je jí jenom 40 let. Už od dětství inklinovala k šachům a logickým hrám a motivoval ji k tomu jistě její otec, který je profesorem a také mistrem Mezinárodní šachové federace. Mezinárodním mistrem je dokonce i její bratr.

V téhle báječné hře se daří Jennifer dodnes. Už v roce 1998 se jí podařilo zvítězit v juniorském mistrovství, dnes se může pochlubit titulem velmistryně. Kromě hraní her se věnuje i literatuře, kterou v New Yorku vystudovala. Aktivně píše, její příspěvky se objevily v prestižních médiích, jako je New York Times, LA Times nebo Games Magazine. Svoji první knihu Chess Bitc vydala už před patnácti lety. I ona hraje poker za PokerStars a velice úspěšně. Působí tam i jako ambasadorka duševních sportů.

Taky založila neziskovou organizaci 9 Queens a dále je členkou správní rady Světové šachové síně slávy. K tomu se jí daří i v oblasti podcastu. Se svým manželem moderuje Grid, za který si dokonce vysloužili ocenění. Tahla žena promění ve zlato všechno, na co šáhne. A využívá toho i v aktivismu, kde se staví za rovnocenné postavení žen ve společnosti a samozřejmě pořád hraje šachy a poker.

Zdroj obrázku: Africa Studio, Anton27 / Shutterstock.com

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.