Kultura a společnost Zvířátka a příroda

Holky otestovaly řadu PETIT a tady je jejich psí verdikt

Řada PETIT, komplexní výživový programe pro nejmenší plemena od Brit, je něco, co musely moje dvě jorkšíří holčičky hned otestovat. Jak jim novinka chutnala a doporučily by PETIT i dalším malým pejskům?

Jsou to osobnosti

Nejmenší plemena psů to nemají jednoduché, odsuzují je i někteří pejskaři. Hodně lidí si totiž myslí, že se jedná jen o věčně roztřesené krysy agresivně útočící na vše, co se k nim přiblíží. Moje zkušenost je opačná, jak moje holky, tak ostatní prckové z našeho okolí jsou přátelští, plní energie a jsou to osobnosti se vším všudy. A přesně to si uvědomuje i Brit, který pro jejich specifický organismus vyžadující velmi kvalitní krmivo přichystal řadu PETIT. A proč potřebují kvalitní krmivo? To je jednoduché, pes vážící nějaké 2 kila může denně sníst přibližně kolem 40 gramů krmiva. To je velmi malé množství, ve kterém však nesmí chybět nic důležitého pro zdraví pejska. Skvěle to vysvětluje následující video.

Vrháme se na chroupání

V řadě PETIT je hned několik druhů suchých krmiv od granulek určených speciálně pro štěňátka až po starší pejsky. Každé krmivo se liší složením a tím pádem také možným použitím. Lamb & Atlantic Fish je například obzvláště vhodné pro psy trpící alergiemi na potravu, Turkey with Rice je zase skvěle stravitelná každodenní výživa. Celkem je v řadě 6 druhů, doporučuji se podívat na kompletní přehled celého programu suchých krmiv.

Jako první jsem s holkami načnula již zmíněné Turkey with Rice. Co mě ihned překvapilo, byla velikost jednotlivých granulek. Někdy jsou i granule určené pro malé pejsky dost velké, ty z řady PETIT jsou opravdu malé, takže ideální pro moje jorkšířice. Asi bych se tím neměla moc chlubit, ale moje holky rozhodně nejí vše, co dostanou do misky. Jsou dost vybíravé a rozmazlené, obzvlášť k novinkám přistupují dost nedůvěřivě. O to větší bylo moje překvapení, když se obě vrhly k miskám a spokojeně přežvykovaly. To se nezměnilo ani po několika dnech a týdnech. Pokud bych měla zajít více do detailů, holky mají pevnou a pravidelnou stolici, netrpí větry a mají energie na rozdávání. Navíc mi přijde, že nemají potřeba loudit nějaké další jídlo, třebaže pamlskem rozhodně nepohrdnou. Za mě i za holky tak tato strava jednoznačně splnila účel.

Brit PETIT

Nyní najíždíme na Salmon with Potato vhodné pro psy s dlouhou srstí a pro psy vyžadující náročnou péči o srst. Krmivo je bez obilovin a 50 % složení tvoří ryba. Na granulkách si opět pochutnávají a věřím, že pro jejich srst bude složení ideální. Konkrétně s lososovým olejem mám už velmi dobré zkušenosti z minulosti.

Brit PETIT

Zdravé pamlsky nejen proti stresu

A když už byla řeč o tom, že holky nepohrdnou pamlskem, rozhodně musím zmínit ty z řady PETIT. Jsem zastáncem toho, že i pamlsek by měl mít nějakou výživovou hodnotu a být zdravý. Bohužel mnoho výrobců vyrábějících pamlsky jen stlačí dohromady nějaký materiál, navoní ho a hotovo. Brit na to jde jinak a z pamlsku dělá prevenci zdravotních komplikací. Podívejte se na zdravé pamlsky a uvidíte, že pamlsky z řady PETIT zajišťují například zdravé zuby a dásně, mají uklidňující účinky a třeba také zajišťují zářivou srst.

Brit PETIT

Holky si zamilovaly nejvíce variantu pamlsků Anti-Stress, což je ostatně vidět i z fotky :-). Tento pamlsek obsahuje lososový olej, šípky a černý rybíz. Je skvělé vědět, že i když chce člověk pejska pamlskem tak trošku rozmalit, stále dělá něco pro jeho zdraví a pejskovi pamlsek i tak moc chutná. Pamatuji si na doby, kdy jsme před pár lety do našeho kokršpaněla museli rvát vitamíny a kdelijaké tabletky společně s kouskem kuřecího masa. Ty doby jsou naštěstí pryč a jak je vidět, opravdu zdravý pamlsek může být chutný a v neposlední řadě určený i pro ty nejmenší.

Brit PETIT

Zdraví stále na prvním místě

Jasně, i já ráda investuji do psích miláčků, kupuju různé hračky, oblečky, vodítka… ale i tak je pro mě na prvním místě jejich zdraví a tím rozhodně nemyslím, že je beru pravidelně k veterináři. To, co ve stravě přehlížíme dnes, se na pejskovo zdraví může projevit až za několik let. Důležitá je tak prevence a hledání opravdu kvalitních krmiv ušitých přímo na míru konkrétnímu plemenu. To nejsou reklamní řeči, to je fakt! Řada PETIT se konkrétně nám osvědčila a mám velkou radost, že někdo myslí doopravdy i na ty nejmenší plemena, chápe jejich potřeby a pečuje o jejich zdraví. Určitě vám tak doporučuji kouknout se na celou řadu, ve které jsou kromě suchých krmiv a pamlsků také kapsičky a konzervy, které teprve budu s holkama testovat.

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • taky je vyzkouším, když už je nejspíš dostanu, každopádně jsem zastánce jedné velikosti granulí, jork je pořád pes, můj žere teď granule velikost 1Kč naprosto bez problémů, udržuje mu to zuby krásně čisté a žvýkací svaly se taky posilují. Jork je pořád pes, krmiv t těmito analytickými hodnotami je už na našem trhu více.

  • “Holky otestovaly řadu PETIT a tady je jejich psí verdikt”…
    Počkat, HOLKY? Už jsem se těšil, ale v pokračování článku to daly psům… 🙁 matoucí nadpis

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.