Kultura a společnost

Filmová pecka Hostitel přebere kontrolu nad tvojí myslí

Od slavné autorky upíří série Stephenie Meyer se teď do kin řítí nový debut. Jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku, Hostitel. Autorka si knihou také podmanila větší základnu fanoušků.

Co čekat?

Na chuť si přijdou jak milovníci sci-fi a dystopií, ale i romantické duše. V Hostiteli totiž najdete úplně vše – napětí, romantiku, akci. Každý u nás o knize nebo připravovaném filmu asi už někdy slyšel, ale pro případ, že ne, oficiální filmovou anotaci si můžete přečíst přímo zde.

Který z filmových plakátů tě oslovil nejvíc?
zdroj: csfd.cz

Kniha vs. Film

Můžu s čistým svědomím říct, že snad každý člověk, který knihu četl, si ji vychvaloval. Na rozdíl od série Twilight, která si sice získala spoustu obdivovatelů, ale především i lidí, kteří ji odsoudili, Hostitel se stal takovým miláčkem všech. Podmanil si mnohem větší skupinu lidí všeho věku a kdo o Stephenie, jako o autorce pochybovali, rázem přestali. Kniha má skvělé hodnocení na všech knižních serverech a každého jejího fanouška zajímalo, jak si lidé ze štábu poradí s filmovým zpracováním. Jelikož nadšení bylo cítit ve vzduchu, bombardovali nás tvůrci filmu trailery, které shrnovaly to nejlepší, co nás ve filmu čeká. Takže kdo ví? Třeba se konečně filmové zpracování vyrovnalo knižní předloze.

Natáčení

Vypadá to, že všichni si natáčení užili a nakonec mezi sebou vytvořili i přátelské vztahy. Film dokázali vytvořit skvěle a já myslím, že podle trailerů je vidět povedenost, jasná vize filmového štábu a skvělé efekty, které film doprovází. Rozhodně si všichni dali práci také s propagací, protože o tomto filmu věděl v roce 2013 už snad každý. Ať už sis oblíbila sérii Stmívání nebo ne, můžu tě ujistit, že tohle je trochu jiný šálek čaje, ale stojí za to ho zhlédnout.

Zamysli se, líbí se ti více filmový plakát, nebo obálka knihy?
zdroj: csfd.cz, goodreads.com

Malá zajímavost nakonec. Vypadá to, že Stephenie Meyer plánuje z Hostitele udělat trilogie. Koneckonců, takto to bylo plánováno už na začátku. Máme se tedy na co těšit.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.