Kultura a společnost

Feng Shui a jeho tajemství

Už mnohokrát jsi slyšela o zázračném Feng Shui, ale pořád si nedokážeš přesně představit, o co že se vlastně jedná? Ráda bys přizpůsobila svůj pokoj tak, aby se ti v něm lépe žilo, ale nevíš přesně, jak to udělat? V tomto článku se seznámíš se základními principy Feng Shui, jeho historií a zákonitostmi, které můžeš aplikovat právě na svůj pokoj.

Feng Shui je o správném proudu energií.

Historie Feng Shui

Za počátky tohoto vědění se musíme vydat do starověké říše Středu, což dnes odpovídá oblasti Číny. Feng Shui se zabývá vzájemným působením základních energií vody a větru. Jedná se o umění uspořádání lidského života v souladu se silami vesmíru, které je ověřováno již sedm tisíc let a možná ještě déle. Dnes se používá především pro určení ideálního místa pro bydlení, uspořádání nábytku a celkového rozložení domu, ve kterém žijeme.

Na první pohled působí celé učení nevěrohodně. Jak může být možné, že umístění domu ovlivňuje vztahy v rodině, zdraví, nebo dokonce úspěch v osobní kariéře? Ale ani v naší moderní uspěchané době se na Feng Shui nezapomíná a mnozí významní podnikatelé si zvou odborníky na toto učení, aby jim poradili, kde a jak postavit sídlo firmy pro zaručení úspěchu. Základem je snaha zajistit příznivé proudění kladné energie prostorem a naopak zabránit vzniku energie negativní.

Tipy a triky pro tebe

Ale od teorie se teď přesuneme k praktické části Feng Shui. Jistě jsi už někdy zažila okamžik, kdy ses v určitém prostoru z nevysvětlitelných důvodů cítila příjemně a bezpečně. Často se pak stává, že dodatečně zjistíš, že místo přesně odpovídalo zákonitostem, které doporučuje Feng Shui. Jak tedy přizpůsobit pokoj, ve kterém trávíš většinu času? Zaměříme se na několik jednoduchých triků.

%CODE1%

Každá z nás má určitě ve svém pokoji ukázkové a nepostradatelné zrcadlo. Pokud jde o jeho ideální umístění podle Feng Shui, je to složitější. Nikdy ho nedávej přímo proti dveřím, jelikož bude odrážet veškerou energii, která potom působí rušivě.  Stejně tak je nevhodné pověsit zrcadlo proti oknu. Zrcadlo působí jako neustálý reflektor energie, vyhýbej se proto jeho umístění naproti posteli, rušilo by tvůj spánek. Kam ho tedy dát? Ideální místo pro zrcadlo je na vnitřní straně dveří šatní skříně.

Poruchy spánku a bolesti hlavy mohou být dle Feng Shui způsobeny také uspořádáním úložných prostor v ložnici. Za hlavou bys měla mít vždy pevnou oporu. Pokud se tam nachází skříňky, snaž se udržovat plochu za tebou bez ozdob a jiných předmětů. Rozhodně se vyhni také tomu, že bys měla hlavu zasunutou pod policemi. Když si lehneš, měla bys snadno vidět na strop. Ideálním řešením jsou úložné zásuvky pod postelí, nebo nízká skříňka v nohách lůžka.

Pokud se chceš o Feng Shui dozvědět víc, těš se na další články na Kámoška.cz, které na toto téma chystáme.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.