Kultura a společnost

Exkluzivní rozhovor se skupinou AquaBabes

Přináším ti exkluzivní rozhovor s energickou a ryze dívčí skupinou. AquaBabes momentálně útočí na hitparády singlem „Neříkej mi baby“, který můžeš znát z televize.

Slečny z AquaBabes nechtějí, aby jim někdo říkal baby!
Slečny z AquaBabes nechtějí, aby jim někdo říkal baby!
foto: Ondřej Pýcha / Universal Music

Vodní smršť

Pokud jde o dívčí skupiny, je na české popové scéně docela vymeteno. Dříve tu byly například Holki či skupina Black Milk, v poslední době tu však nějaká ryze dívčí a originální kapelka chyběla. Prázdné místo nyní chystá zaplnit šest mladých slečen. Karolina, Barbora, Angeé, Ivy, Anna a Elly jsou talentované studentky z pražských uměleckých a tanečních škol, které dohromady tvoří AquaBabes. A jak se holky našly? Prostřednictvím castingu! Do něj se přihlásilo téměř sto dívek, přičemž polovina z nich postoupila před porotu složenou z předních odborníků.

O skladbě „Neříkej mi baby“

Hned první singl kapely sklízí velký úspěch a překvapením je bezesporu i to, že skladba pochází z dílny autorů tvořících mimo jiné i pro populární boyband One Direction. „Na singlu jsme pracovali poměrně dlouho a hráli si textem i hudbou. I když je skladba poměrně pěvecky náročná, tak ji dívky zvládly a skladba zní přesvědčivě. Snažili jsme se i o určitý nadhled a progresi co se týče zvuku, aby sound odpovídal i současným trendům“ zaznělo i od producenta Roberta Buriana. Já jsem se na skladbu zeptala přímo holek!

Rozhovor se skupinou AquaBabes

1) Zdravím vás holky a děkuji za váš čas. Z televizních obrazovek zní hit „Neříkej mi baby“, počty fanoušků rostou a volného času určitě není nazbyt. Jak si na takové tempo a zájem okolí zvykáte?

Zatím je celý projekt v začátcích a lidé nás postupně začínají objevovat, takže zájem okolí není až tak velký, přesto dostáváme spousty pozitivních ohlasů, což nás těší a motivuje k další práci.

2) U písně „Neříkej mi baby“ ještě zůstaneme, protože hodně lidí z mého okolí si stěžuje na to, že je extrémně nakažlivá, a to dokonce i ti, kteří poslouchají úplně jiný hudební styl. Setkáváte se také s podobnými reakcemi a překvapil vás úspěch první skladby?

Cílem každého umělce je udělat takovou píseň, která se dostane do podvědomí veřejnosti a jestli si lidé stěžují na to, že je extrémně nakažlivá, je to pro nás znamení, že jsme šly správnou cestou :-). Ale tak rychlý zájem nás samozřejmě překvapil a máme z něho velikou radost.

3) Složení AquaBabes je výsledkem castingu, do kterého se přihlásilo téměř 100 dívek. Ve skupině je vás 6, každá mi přijdete úplně jiná a moc talentovaná. Jak společně vycházíte, jak si na sebe zvykáte a znaly se některé z vás ještě před vznikem kapely?

Děkujeme. Vznikly jsme sice přes casting, ale v hudebním a tanečním průmyslu se pohybujeme už delší dobu, takže jsme o sobě věděly, ale blíže jsme se poznaly až díky tomuto projektu. Jsme až překvapené, jak dobře si rozumíme a vycházíme spolu.

4) Neodpustím si jednu kousavou otázku na tělo. Někteří lidé vás považují jen za reklamní nosiče pramenité vody Aquila‎, která vás jako mladé talenty podporuje. Co byste lidem s takovým názorem vzkázaly a jak moc vlastně s Aquilou spolupracujete?

V dnešní době je těžké dostat šanci v takovém měřítku, aby si vás všimli. Aquila dala projektem mladé skupiny, kterou se rozhodla zevrubně podporovat, šanci mladým talentům z uměleckých škol, a to je nesmírně cenná zkušenost, kterou jen tak nezískáte. Je logické, že když vás někdo podporuje, musíte mu alespoň v nějaké rovině poskytnout protiplnění. To není nic neobvyklého, ale naprosto běžná záležitost známá například ze sportu.

5) Nedělám si iluze o tom, že náš magazín čtou i muži, a proto se musím zeptat, jak jsem na tom se vztahy? A jak by vám měl případný přítel říkat, když ne baby?

S muži je to vždy komplikované. Jako každá holka se s tím občas pereme, když hledáme toho pana Božského. Ale momentálně nás nejvíc zaměstnává hudba a na nic jiného nezbývá čas. A jak by nám měl potencionální přítel říkat? Tak třeba jménem :-).

6) Děkuji ji vám za rozhovor a závěrem už se jen zeptám, na co dalšího z dílny AquaBabes se můžeme těšit a kde o vás fanoušci můžou najít vždy nejčerstvější informace? Dočkáme se v létě dalšího singlu?

Sledujte náš facebookový profil, tam naleznete vždy nejčerstvější informace co se stalo nebo právě chystá.

Nebudou to slušná koťátka

Holky mají hromadu energie a já doufám, že o nich zase brzy uslyšíme. Pokud tě zaujaly, neváhej je sledovat také na instagramu a twitteru. Karolina, Barbora, Angeé, Ivy, Anna a Elly jsou talentovaná, hudbu milují a každá z nich je něčím výjimečná. O tom ale až třeba v dalším článku!

Štítky

3 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • wow… slyším to poprvé jinde, než v tý hrozný reklamě a ehmm… myslím, že už mi nebudou naskakovat pupínky jen u “neříííkééééééj mi baby!” ale i “protože jáááááááá nejsem jenom tváááááááááá”… no-fakt to je velice “textově propracované”
    řekla bych,že to holkám spíš uškodí,než pomůže…

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.