Kultura a společnost

Na dovolenou s obytným vozem

Pokud se chystáte na dovolenou, či jinou cestu obytným vozem, bude vás jistě zajímat, co takové vypůjčení obytného vozu obnáší a jaké této výpůjčce náleží podmínky.

Půjčovna obytných aut stanovuje minimální dobu pronájmu tři dny. Pokud si obytný vůz zapůjčíte pouze na tři dny, je zde stanoven minimální počet najetých kilometrů na 300 km za den. Další kilometry jsou pak účtovány za 6 Kč včetně DPH.

Servisní poplatek 1 500 Kč není účtován, s výjimkou pronájmu nižšího, než je sedm dní. Půjčovna obytných aut rovněž stanovuje, že převzetí a vrácení vozu mimo pracovní dobu je zdarma a za vrácení běžně znečištěného vozu nebudete platit příplatek navíc. Pronájem obytných vozů zahrnuje v ceně šedesátiminutové zaškolení před samotnou výpůjčkou s ovládáním celého vozu, aby se klienti bezpečně seznámili s jeho jednotlivými užívacími funkcemi.

Vnitřní výbava vozu zahrnuje plynové topení i ledničku

Parkování vozu je po dobu pronájmu zdarma. Toto parkování je zároveň hlídáno a pojištěno. Pokud byste měli o pronájem obytných aut zájem, mějte na paměti, že pro pozici řidiče musíte být starší, než 21 let a také musíte mít praxi v řízení delší, než tři roky. Obytné vozy jsou kryty zárukou výrobce. Ta umožňuje si nechat vůz bezplatně opravit kdekoliv po Evropě. Zároveň dává k dispozici asistenční službu Fiat Camper Assistance, na kterou můžete volat bez poplatků a tato služba vám bude k dispozici 24 hodin celý rok, tedy 365 dní roku. Tuto asistenční službu můžete využívat ve 44 zemích světa a to ve třinácti jazycích.

Co najdete uvnitř obytného vozu? Pronájem obytných aut připravil do vnitřní výbavy vozů následující: plynové topení s boilerem, ledničku s mrazákem, plynový tříplotýnkový vařič, kuchyňský dřez, umyvadlo, sprchu, chemické WC, měnič napětí. Dále půjčovna obytných vozů umístila dovnitř motorovou a nástavbovou klimatizaci, tempomat, bezpečnostní výbavu, navigaci, couvací kameru, televizor s přehrávačem na DVD, nosič jízdních kol na čtyři kola a další prvky. Půjčovna obytných aut rovněž umožňuje pronajmout si vůz jako firemní. Jedná se o daňově uznatelný náklad. Nájemné obsahuje DPH, které na daňovém dokladu bude uvedeno.

Přítomnost domácích mazlíčků ve voze není povolena

Jak dlouho byste měli bez problému vydržet se zásobou vody, plynu a elektřiny, pokud se rozhodnete pro pronájem obytných aut? Při plném obsazení vody v nádrži 120ti litrů je tento objem dostatečný přibližně na dva až tři dny. Vodu je možno doplnit v kempech, na karavanových stáních a u čerpacích stanic. Dvě láhve propanbutanu jsou dostatečné i na dvouměsíční letní cestování.

Přítomnost domácích mazlíčků při pronájmu obytných vozů bohužel není povolena. Mohlo by to způsobit na cestách alergické reakce druhým osobám a také případné možné výkaly znemožňují skutečně účinně vyčistit zasažené místo. Také je striktně zakázáno ve voze kouřit.

Zásobu vody můžete doplnit na každé čerpací stanici, či v kempech

V případě nehod a poruch je nájemce povinen jakoukoliv škodu ihned telefonicky nahlásit pronajímateli, aby měla půjčovna obytných aut aktuální přehled a mohla situaci zavčasu řešit. Při jakékoliv nehodě, živelné události, vniknutí třetí osoby do vozu, či došlo-li by k jeho odcizení, pak je nájemce povinen kontaktovat policejní službu a vyžádat si protokol o provedeném vyšetření.

Pokud byste chtěli objednávku pro pronájem obytných aut stornovat, bude vám účtováno 20% z celkové ceny, jedná-li se o 60 a více dní předem. Pokud se jedná o 15 až 30 dnů předem, bude účtováno 80% z celkové ceny. Plná cena se účtuje, jedná-li se o čtrnáct a méně dní před sjednanou dobou pronájmu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.