Kultura a společnost

Divergence přinese nový světový řád

Jednou z knih, které budou zfilmovány, je Divergence od Veronicy Roth. Tento světově proslulý debut u nás knižně vydalo nakladatelství CooBoo, společně s druhým dílem, jehož název je Rezistence.

Co můžeš čekat?

Divergence je příběh z budoucnosti, v knižním odvětví nazýván jak dystopie. S pojmem budoucnost si možná většina z vás představí ujeté sci-fi filmy o mimozemšťanech, okupování a třetích světových válkách. Není tomu ale tak. Pojem dystopie má spíš znamenat, že kniha pojednává o nějakém novém světovém uspořádání, novém způsobu života, který se v budoucnu obnoví. Rozhodně by sis ve spojení s tímto slovem neměla představit nudu ani nic tomu vzdáleně podobného. Úplnou anotaci knižní Divergence si můžeš přečíst tady. A co od příběhu očekávat? Já, jako člověk, který knihu četl, můžu upřímně říct, že je to příběh, na který se nezapomíná. Plný napětí, nebezpečí, dobrodružství i lásky. A takový podle mě bude i film!

České obálky prvních dvou dílů celé série.
zdroj: cooboo.cz

Obsazení

Film by měl přijít na plátna kin 21. března 2014 a na to, že je to ještě poměrně dlouhá doba, známe už většinu filmového obsazení, objevily se fotky z natáčení a informacemi se to všude jen hemží. Ale teď už k postavám, které herci ztvární.

Hlavní postavu Tris si zahraje Shailene Woodley.
zdroj: imdb.com

Theo James
Fanoušky oblíbeného „Čtyřku“ alias Tobiase si zahraje Theo James. Vznikaly dohady kvůli jeho věku, protože už z fotek je patrné, že tenhle chlapík asi 18letého moc připomínat nebude.
zdroj: facebook.com

Ansel Elgort, Zoey Kravitz, Maggie Q
Trisiina bratra Caleba bude hrát Ansel Elgort, její nejlepší kamarádku Christinu si zahraje Zoey Kravitz a jednu z žen z frakce Neohrožených – Tori, bude hrát Maggie Q.
zdroj: facebook.com

Jai Courtney
Jednu z hlavních záporných postav – Erica ztvární Jai Courtney.
zdroj: facebook.com

Vedlejší postavy
Další vedlejší postavy, jako například matku a otce Tris nebo její nové přátele z frakce Neohrožených – Willa, Ala, Edwarda a další, si můžeš prohlédnout právě teď.
zdroj: facebook.com

Natáčení

Natáčet se začalo už 8. dubna 2013, takže přípravy jsou v plném proudu. Objevilo se dokonce i několik fotek míst, kde se bude natáčet a jedna fotka už přímo z placu. Nemůžu se dočkat, až se objeví i trailer. Snad to bude co nejdříve.

Fotky příprav a první oficiální fotka z natáčení
První fotka zobrazuje Tris při scéně s vrhání noži, zbytek jsou fotky příprav k natáčení
zdroj: hypable.com

Mimochodem, za asi 170 dní má v Americe vyjít třetí díl celé série a právě 9. května 2013 se úplně poprvé objeví obálka třetího dílu s názvem Allegiant. Naše české nakladatelství CooBoo by knihu chtělo vydat začátkem příštího roku.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.