Kultura a společnost

Dazz

Jméno: Anna Slováková
Přezdívka: Dazz
Rok narození: 1994
Znamení: Býk
Téma blogu: Recenze, nehty, outfity, recepty, …
Datum založení blogu: Duben 2011

Povaha: přátelská, společenská, spolehlivá, empatická, líná a tvrdohlavá
Mám ráda: módu, přátele, sporty, seriály, jídlo, francouzštinu a angličtinu
Nemám ráda: lidskou blbost, nenávist

Motto: “Nedovol, aby tě strach z prohry vyřadil ze hry.”
ICQ:
FB: Dazzlicious-coconut

Kreativní obsah a čtivá forma článků dělá z této blogerky jeden ze žhavých tipů. Najdi na jejím blogu inspiraci, zábavu i motivační texty, jenž jen tak nezapadnou.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

Blog jsem si založila v dubnu roku 2011, poté, co mi kamarádka posílala obrázek nehtů, který byl stažený z blogu Lucky. Tak jsem na něj najela, projela jsem ho až do prvního příspěvku, narazila na odkaz na Pavlínku Jágrovou a už to jelo, stalo se to mou závislostí a od té byl už jen krůček k tomu, abych si řekla – proč nezkusit taky psát blog?

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Nemusím mu věnovat ani minutu, ale jelikož mě to baví, strávím prohlížením ostatním blogů a přichystáváním článků na ten můj poměrně dlouhou dobu, každý den tak hodinku až dvě. Co mi vadí, není až tak přebíraní textů a fotek, to se na blogspotu stává málokdy, ale spíš neoprávněné anonymní komentáře, které někdy hraničí s mezí slušnosti. Kritiku beru, když ji dotyčný dokáže vyjádřit slušně a je třeba i dobře míněná, pomáhá mi ve zlepšování se.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?
Nemyslím si, že byl můj blog byl zas až tak unikátní a oblíbený, ale přízeň čtenářů mě velmi těší a bloguju z velké části právě kvůli jejich odezvě. Mám ráda blogy, na kterých se objevuje každý den outfit, když ty holky na to mají spoustu oblečení, proč ne. Ale moje skříň není zas tak obsáhlá, proto se snažím psát i o věcech jiných, mezi mé časté články patří recenze různých produktů, také recepty a občas si i něco sama vyrobím.

%CODE1%

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Musím říct, že na blogspotu ani ne. Spíš se navzájem obdivujeme a rivalitu vidíte málokdy, to spíš jsou častější ty anonymní komentáře. Tak rozhodně je tabu vydávat něčí fotky za svoje, ale to neplatí jenom v blogovém světě, že. Taky třeba na lookbooku mě moc překvapuje, že lidi nikdy nekritizují, pokud je někdo víc při těle, než je normální. Myslím si, že Češi takovouto vlastnost postrádají.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Jasně, to je hodně velké riziko. Ale snažím se na něj nepsat nějaké intimní informace, třeba bych nikdy nenapsala svoji adresu nebo telefonní číslo jen tak.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Ano, a jsem velmi ráda, že to mohu říct. Rozumím si s hodně bloggerkami, které mám třeba i na facebooku a píšeme si. S jednou jsem se dokonce párkrát viděla osobně a rozhodně v tom hodláme pokračovat :-). Tajní ctitelé? Ne, to se mi opravdu ještě nestalo :-).

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Myslím si, že jen tak kvůli něčemu neskončím. V minulosti, když jsem měla ještě grafický nebo jen osobní blog, jsem skončila vždycky proto, že se o něm dozvědělo až moc lidí z mého osobního života a vadilo mi, že si čtou mé myšlenky a třeba si o tom i ve škole nebo venku povídají. Ale s postupem času to už neřeším, vždycky to nějak prosákne. A musím říct, že s tímto blogem jsem zatím chuť seknout nikdy neměla a doufám, že ani nebudu!

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Ano, chtěla bych studovat VŠ, konkrétně angličtinu a francouzštinu jako jazyky a potom navazující magisterské studium – překladatelství a tlumočnictví. Jelikož čtu nějaké ty zahraniční blogy, tak je to taková malá pomoc, určitě :-).

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Určitě do toho jděte, pokud vás to bude bavit, v článcích se to bude odrážet a čtenáři přijdou, nebojte se! Stačí vytrvat! Hlavně se snažte přidávat velké kvalitní fotky (k tomu nemusíte mít zrovna zrcadlovku), mít jednoduchý a přehledný design a zajímavé články. Lidi se taky rádi dívají na videa.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Já mnohokrát děkuju za možnost objevit se mezi nejlepšími bloggerkami! Opravdová kamarádka je ta, které se můžu svěřit se vším, co mě dělá šťastnou a co mě naopak trápí, která mě vždy vyslechne a dokáže poradit. Zkrátka aby v ní byla přátelská dušička jako ve mně a rozuměly jsme si :-).

Blog Dazz najdeš na:
http://dazzliciouscoconut.blogspot.com/

České blogerky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.