Kultura a společnost

Dárky, co můžeš vyrobit sama

Vlastními silami vyrobené dárky určitě potěší každého obdarovaného. Může tě výroba vánočních dárků bavit nebo zrovna nevlastníš moc peněz k pořízení všeho plánovaného a nic jiného ti nezbývá. Nepotřebuješ žádné extra zvláštní schopnosti, některé dárky vyrobíš velmi snadno a za krátký čas. Stačí mít chuť, vůli, potřebný materiál, znát postup výroby a můžeš se pustit do vytváření krásných věcí pro potěšení i užitek. Dnes ti přinášíme pár tipů na dárky od šikovných rukou.

Dárky pro radost

Pokud vyrobíš obrázky z oblázků, máš ideální dárky pro sourozence, přátele, rodiče i babičky a dědečky. K výrobě potřebuješ ploché oblázky a motiv, který nejprve překreslíš na průsvitný papír a potom znovu překreslíš na oblázek přes kopírovací papír. Pokud umíš dobře malovat, samozřejmě nepotřebuješ žádné předlohy. Obrázek vymaluj barvami a jakmile barva zaschne, přetři vše bezbarvým lakem. Namalované kameny můžeš použít na ozdobu nebo jako těžítka.

%CODE1%

Ubrousková technika na krásné dárky

Pokud jsi už někdy viděla věci ozdobené ubrouskovou technikou, tak víš, že jde o pěkné věci hodící se na vánoční dárky. Pořiď si hezké motivy na ubrousku – prodávají i jednotlivé kusy, nemusíš tedy kupovat celý balík s jedním obrázkem. Pak si sežeň třeba květináč, prkýnko, nádobku z umělé hmoty, skla nebo kameny. Vybranou věc natři základovou barvou, z ubrousku vystřihni vybraný obrázek a odtrhni vrchní vrstvu s potiskem. Jakmile bude základová barva úplně suchá, nalakuj místo na nalepení obrázku lakem a na vlhký lak přilož motiv. Nakonec přelakuj, opatrne uhlaď obrázek od středu k okrajům, nech uschnout a dárek je na světě.

Praktické dárky

Jehly občas potřebuje každá domácnost, jen je těžké si vzpomenout, kde zrovna leží. Super jehelníčky s ouškem na zavěšení vyrob jako dárky na Vánoce. Obstarej si kousek kanavy a bavlnky na vyšívání. Z kanavy vystřihni obdélník nebo jiný motiv a počítej s tím, že budeš látku překládat na půl. Jednu půlku vyšij křížkovým stehem podle vybraného motivu, kanavu přelož, sešij k sobě rubem až na malou dírku. Tou jehelníček otočíš ven vyšitou stranou, do dírky nacpeš vatu nebo kousky nastříhaného molitanu a do dírky všiješ uháčkované poutko nebo kousek stužky či provázku.

A nakonec voňavé a dobré dárky pro každého

Pokud chceš někomu přistrčit ještě maličkost navíc, zkus vytvořit věnečky z křížal. Nakrájej menší jablíčka na kolečka i s jádřincem a usuš je. Potom je navlékni na režnou nit, spoj do věnečku a ten ještě ozdob nápaditou mašlí a ovaž papírovým provázkem. Chutné a voňavé dárky máš hotovy!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.