Kultura a společnost

Dala by sis pizzu? Podívej se na tyhle nejtučnější kousky na světě

U nás v Čechách máme tak maximálně šunkovou, čtyři druhy sýra nebo hawaii pizzu, ve světě se s tím ale tolik nemažou. Podívej se na tyhle nářez pizzy, ze kterých se ti protočí panenky.

Zase ta Amerika

Jestliže v pizzerii sníš nanejvýš tak půlku malé pizzy a už nemůžeš, tento článek rozhodně nebude pro tebe. Ve světě totiž existují takové pizzy, ze kterých by se najedla čtyřčlenná rodina na dva dny. Tady ale samozřejmě nejde o velikost pizzy ale o to, jaké ingredience na sobě má. Toto jídlo je známé tím, že si na něj můžeš naházet, cokoliv chceš a v podstatě pořád bude chutnat dobře, ale v některých případech jsou z taktových kousků doslova kalorické bomby. Ale i přesto si je lidé dávají. Je to přeci pizza ne? A přesně takhle to vidí Američani, kteří vytvořili ty nejtučnější a jistým způsobem nejděsivější pizzy na světě. Ale určitě musí chutnat dobře.

1. Titul: Nejhorší pizza Ameriky

Podle sestavovaného žebříčku nejhorších pizz z hlediska tuku časopisu Eat This, Not That! (Jezte tohle, ne tohle!) je právě pizza Uno Chicago Grill Chicago Classic Deep Dish Individual vítězem. Jedna pizza normální velikosti a tohoto druhu má neuvěřitelných 2300 kalorií! Pro porovnání, pro ženy je doporučovaná denní dávka 2000 kalorií. Navíc je v této pizze zhruba tolik soli, jako ve 27 malých sáčcích brambůrků Lays. Na pizze najdeš dále mozarellu, šunku a opravdu tučnou rajčatovou omáčku. Dobrou chuť.

Nejhorší pizza Ameriky
zdroj: dailymail.co.uk

2. Titul: Nejhorší nová pizza

Nejhorší novou pizzou, kterou časopis při svém průzkumu objevil, byla párková pizza Pizza Hut Hot Dog Bites Pizza. V té je po okraji zapečeno velké množství klobásek, díky kterým je i tato pizza opravdovou kalorickou bombou. V jediném dílku této pizzy je 460 kalorií. Ale jak ukazuje reklama na tento pokrm, jedná se o kompromis pro ty, kteří milují jak hot dogy, tak pizzy.


Reklama na párkovou pizzu

3. Titul: Nejhorší mashup pizza

Za nejhorší mišuňk, který kdo kdy vymyslel je považována Papa John’s Fritos Chili Pizza, která v pouhých dvou dílcích obsahuje 720 kalorií. Pizza Papa Johna je božským nebem pro ty, koho nebaví držet v jedné ruce pizzu a ve druhé brambůrky. Tady je totiž obojí a to v dostatečném množství. A samozřejmě je v ní tolik soli, že by to v Mekáči vystačilo na jednu směnu u hranolek.


Nejhorší mashup pizza
zdroj: gma.yahoo.com

4. Titul: Nejhorší pizza s mořskými plody

Pokud máš ráda pizzu s dary moře, pak bys měla vyzkoušet tučňoučkou Red Lobster Lobster Pizza. Na té najdeš humří maso, mozarellu, rajčata a bazalku. A samozřejmě také 680 kalorií. Podle časopisu se v této pizze nachází tolik tuku jako ve 442 velkých krevetách. Kdo by to byl řekl, že i mořské plody mohou být tak tučné?


Nejhorší pizza s mořskými plody
zdroj: aartistwannabe.deviantart.com

5. Titul: Nejhorší dětská pizza

Časopis si neodpustil ani prozkoumání nabídky dětských pizz, ze kterých nejhůře vyšla CiCi’s Mac and Cheese Pizza. Děti většinou milují sýr a v této pizze se jim ho dostane opravdu požehnaně. Na jednom dílku jsou totiž cavatappi těstoviny, makaróny se sýrovou omáčkou a italským strouhaným sýrem. Časopis tuto pizzu doslova nazval „potenciální katastrofou pro vaše zdraví“. Dalším problémem také je, že v restauraci se provozuje sněz-všechno-co-můžeš. Což znamená, že se cpete a cpete, i když už máte dost, jenomže kdo by to tam nechal? A kalorie potom naskakují a naskakují. Ale kdo by odolal dětským prosebným očím?


Nejhorší dětská pizza
zdroj: thegunnysack.com

6. Titul: Nejhorší jeden dílek

I jeden dílek může obsahovat ohromné množství kalorií, jako je tomu například u pizzy Sbarro Stuffed Sausage and Pepperoni Pizza. Ta byla ohodnocená jako nejhorší v rámci jednoho dílku, ve kterém je 810 kalorií. Jediný dílek pálivé feferonkové pizzy s klobásou obsahuje zhruba tolik tuku jako 7,5 jemných steaků z restaurace Taco Bell. Hrozivé srovnání, že?


Nejhorší dílek pizzy
zdroj: foodblogph.com

7. Titul: Nejhorší rádoby pizza

Ne všechny pizzy musí nutně vypadat jako pizzy. Například taková Romano’s Macaroni Grill Smashed Meatball Fatbread se 1400 kaloriemi zase tolik jako italská pochoutka nevypadá. Díky ohromnému počtu kalorií a tuku jí ale byl udělen titul nejhoršího jídla maskujícího se jako pizza. Základem této podlouhlé rádoby pizzy je těsto, které vytváří velmi tlustou kůrku.


Nejhorší rádoby pizza
zdroj: dailymail.co.uk

Jede ve velkém

Amerika má obecně ráda všechno ve velkém, což samozřejmě platí i pro takové jídlo, jako je pizza. Jen pro srovnání – naše normálně veliká Margherita má kolem 800 kalorií, šunková asi 650 kalorií a Hawaii zhruba 630. No, tak jako tak bys to s touto italskou pochoutkou neměla přehánět.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.