Kultura a společnost

Co znamená žirafa na facebooku?

Mění si všichni kolem tebe na facebooku profilovku za žirafu? Pokud se ptáš proč, mám pro tebe jasnou odpověď!

Žirafa v profilu na facebooku

Po facebooku na celém světě koluje prostřednictvím zpráv a komentářů následující hádanka:

Jsou 3 ráno a nečekaně za dveřmi stojí tvoji rodiče, chtějí s tebou posnídat. Ty máš marmeládu, med, víno, chléb a sýr. Co otevřeš jako první???

Pravidla hádanky jsou jednoduchá. Pokud neznáš odpověď, musíš na tři dny vyměnit profilovku za žirafu. Hádanka koluje doopravdy nejen po ČR, ale pochopitelně v příslušných jazykových mutacích i po Chorvatsku, Německu, Anglii a dalších státech.

Proč mají všichni na profilovce obrázek žirafy?

Nechceš-li se připravit o změnu profilovky, nedoporučuji ti dále číst. Věř, že správnou odpovědí není ani jedna z vyjmenovaných lahůdek. Ti bystřejší by otevřeli pravděpodobně dveře, ale ani to není správná odpověd. Tou je totiž to, že jako první člověk otevře ve tři ráno přece oči!

16 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Podobně jsem uvažoval i já, neboť bývám ve tři hodiny ráno často ještě vzhůru, ale v tomhle případě jsem se neškodně přidal k davu a změnil si profilový obrázek, jak praví pravidla. 🙂

  • Přesně, když můžou rodiče ve 3 ráno přijít na snídani, proč bych já musela spát 😀

 • ve tři ráno by mi rodiče u dveří neotravovali, tata je po smrti a máti v noci spí … takže autoři, vyměňte si profilovky za oslí hlavy

 • Pokud vim, ze za dvermi stoji rodice, tak uz jsem ty oci musel zakonite otevrit.. je to kravina.

 • Ale oči nejsou věc:) a tam je napsánou jakou “věc” otevřeš první, takže si myslím, ž logická odpověď je dveře

 • Tak rodiče tam stát můžou, ale pokud nezaklepají, nebo na sebe neupozorní, tak o nich nevím a tudíž dál spím, nebo provádím jinou činnost….

  Ale tak…. Nejprve bych asi taky řekla, že první otevřu dveře xDD

 • Na 100% otevřu jako první dveře (oči už otevřené mám popkud nejsem telepat jinak by jsem asi nevěděl kdo je za dveřma) a zeptám se kolik toho zachránili z hořícího domu?

 • Takže: ŽIRAFY jsou OUT, nová dohoda je, že vám dám hádanku. Pokud uhodnete, můžete si nechat svůj profilový obrázek. Pokud se vám to nepodaří, budete muset změnit svůj profilový obrázek na KAŠPÁRKA po dobu příštích 3 dnů. ODPOVĚĎ SI POŠLETE KAM CHCETE. Tady je hádanka:

  03:00, zazvoní zvonek a vy se probudíte. Nečekaní hosté a jsou to vaši politici, přišli na tajnou schůzku. Máte Sobotku, Haška, Babiše, Filipa, Schwarzenberga, Němcovou, Okamuru a Bělobrádka. Který z nich sestaví vládu? Nezapomeňte … pošlete odpověď kam chcete. Pokud odpovíte správně, napíše Vám Miloš z Hradu. Pokud špatně, musíte si změnit svůj profilový obrázek.

 • nevím naši z pravidla ke mě nechodí ve tři ráno na snídani, když k nim přijedu na víkend, jsou rádi, že mě vzbudí na oběd. Lidi co mají žirafu jsou ovce

 • tady se všichni dohadujou o takovejch blbostech ale nikdo nedokáže ocenit dvojsmyslnost a rozmanitost kterou ta hádanka nabízí 😀 a autoři tohohle článku jsou asi fakt vyknedlenci že musej napráskat odpověď 😀

 • správná odpověď jsou i dveře… pokud tam není(jako ve vašem případě) napsáno,že spíte

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.