Kultura a společnost

Co znamená pauza ve vztahu?

Vztah může mít problémy, které mohou mít různá řešení. Jedním z nich je třeba pauza. Jenže co tahle PAUZA vůbec znamená? Není to spíše rozchod? Pojď se se mnou podívat, jak na ní…

Pauza může pomoci, ale není vhodná pro každého

Pauza nerovná se rozchod

Pauza rozhodně není to samé, co rozchod. Tuto domněnku má spousta lidí a já se nedivím, protože se slovo pauza využívá, právě když jeden nechce druhému ublížit a raději to nazve pauzou. Nebo má zájem o pauzu, ale ta se vymkne kontrole, … Jenže pauza existuje a znamená to chvilkové odloučení od partnera, aby si každý mohl promyslet, co potřebuje. Odpočinul si, pročistil myšlenky a uvědomil, jak to s ním a partnerem je.

Pauza není pro všechny!

Pozor! Pauza ale není vhodná pro všechny páry, které čelí nějakému problému. Nejde jen o samotný problém, ale také o samotný pár. Psychologové doporučují pauzu tomu páru, u něhož dochází k rozporuplným citům: Miluji ho, ale nedokážu s ním teď být; Nemůžu bez něj být, ale potřebuji si od něj odpočinout; Nevím, jak to bez něj vydržím, ale s ním už asi také ne, …. Takový vztah si potřebuje odpočinout a uvědomit si, co je vlastně špatně. Mnohdy dochází k takovéto situaci prostě kvůli tomu, že jsou dva spolu dlouho a neustále. Neměli možnost a ani nemuseli chtít se od sebe vzdálit a nastala tzv. ponorka.

Musí se stanovit řád

Pauza se ale nemůže jen tak stát. Máme pauzu a hotovo. To je prostě hloupost. Pokud chce někdo pauzu ve vztahu, musí se stanovit pravidla. Bez nich to ani nejde. Základním pravidlem je především stop kontaktování jeden druhého. Opravdu od sebe vypnout. Nastavit si schůzku např. po měsíci, či dvou a do té doby se nekontaktovat. A doporučuje se i omezení sexu. Úplné kromě sebeuspokojování, ale pokud se domluvíte jinak, je to na vás a sami uvidíte, jak se toho ujmete. Mít poměr s někým jiným i myšlenkou, že ten druhý má poměr s někým jiným, než s vámi.

A cíl pauzy?

Cílem pauzy je uvědomění si, jaký je váš vztah a jaké by měl mít pokračování. Vyzkoušíte si, jaké to je žít bez partnera. Na vlastní kůži okusíte, jak se s tím umíte vyrovnat. Oba dva si od sebe odpočinete a měli bystě umět stanovit, zda je pro vás lepší, žít sama nebo s ním. Spousta párů pauzu doporučuje. Dokázala jim pomoci a pročistit hlavu. Zjistili, jak je pro ně jejich vztah důležitý a že nikoho jiného nechtějí. Také se může stát opak a uvědomíte si, že toužíte po zcela něčem jiném, a tohle z vás celou dobu dělalo někoho jiného.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Pauza je trápna ženská výhovorka, aby mohla dotyčná “legálne” vyskúšať nových milencov a keď ju nikto nebude chcieť, môže sa vrátiť k súčasnému a vyskúšať pauzu neskôr. Na toto vám naletia možno 15 roční panici.

    • A přesně takhle by to nemělo být zneužíváno, ale v obrovském množství případů bohužel je.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.