Kultura a společnost

Co o vás prozrazují oči?

Oko, do duše okno, zní známé přísloví. Oči toho o nás skutečně mohou prozradit hodně. A to nejen z pohledu aktuální fyzické kondice, pokud je hodnotí lékař. Napovědět mohou ledacos i o naší povaze. Podívejte se, co o nás může říct jejich barva.

Modré oči

Modré oči mají tuto barvu proto, že obsahují jen minimum pigmentu. Věda teprve nedávno potvrdila, že za vznikem této barvy stojí genetická mutace a modroocí lidé se začali na světě objevovat poměrně nedávno – před asi 6 až 10 tisíci lety.

Tato barva očí je považována za mimořádně přitažlivou. Svým okolím bývají lidé s modrýma očima považováni za plaché. Zejména v průběhu dětství takoví mohou skutečně být, později se však mění v extroverty.

Jedná se však o veselé a inteligentní osoby charakteristické svou vnitřní silou a vytrvalostí. Rovněž lze o těchto lidech říci, že jsou upřímní a nezávislí.

Hnědé oči

V populaci převažují právě hnědoocí jedinci, může za to dominantní gen. Barva je způsobena vysokou koncentrací melaninu.

Tmavoocí lidé působí velmi uhrančivě a dominantně. Sami se tak často ale nevnímají. Mezi vyloženě rozené vůdce nepatří, svou vnitřní sílu mnohdy musejí nejprve najít.

Jedná se o velmi milé lidi, kteří v ostatních vzbuzují důvěru. Sami velmi touží po nezávislosti. Vůči svému okolí se však dokáží chovat maximálně loajálně a jestliže si to vyžaduje situace, jsou schopni pečovat o své nejbližší. Hnědoocí lidé jsou zvláště srdeční a empatičtí.

Mohou však být náladoví. A má to lehce kuriózní důvod: Vědcům se podařilo prokázat, že hnědoocí lidé mají problémy se spánkem. V důsledku toho pak trpí i jejich nálada.

Šedé oči

Šedá je velmi specifická barva. Jedná se v podstatě o odstín modré, který je ale opravdu unikátní. Šedá působí dojmem klidu a stability. Šedoocí lidé proto bývají vyrovnaní.

Světlá barva však bývá vnímána až chladně. Ti, kteří mají oči šedé, proto mohou proto působit na své okolí nedostupně a uzavřeně. Déle jim trvá, než si ostatní pustí k sobě. Prožívají však stejně intenzivní emoce jako kdokoli jiný. Vlastní je jim síla a moudrost. Vynikají analytickým myšlením a racionalitou.

Zároveň jsou však zvyklí „jet na plný plyn“. A to v práci i v soukromí. Proto je možná překvapivě pro tyto lidi i láska důležitým tématem, které berou vážně.

Zelené oči

Zelenoocí lidé se na sebe nebojí připoutat pozornosti. Jsou sebevědomí, silní a soběstační. Rovněž je této magické barvě očí připisována kreativita. Zelené oči jsou vnímány jako tajemné, sexy a svůdné.

Není se tomu příliš co divit, tato barva očí je velmi vzácná a pyšnit se jí mohou jen přibližně 2 % lidí. Odpovídá tomu i závěr, který učinila společnost Impulse Corporation v Los Angeles. Když se totiž účastníků výzkumníci ptali, jakou barvu by si přáli mít, většina volila právě zelenou.

V dnešní době už změna barvy očí není přáním, které by se nedalo splnit. Stačí si pořídit nedioptrické kontaktní čočky. Díky nim je možné mít prakticky libovolnou barvu očí. Pečovat je o ně vhodné stejně jako o ty dioptrické. Je proto zapotřebí si pořídit i roztoky na kontaktní čočky.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.