Kultura a společnost

Chybí ti Harry Potter? Koukni na AVPM

A Very Potter Musical je webseriál od společnosti StarKid, a pokud máš ráda Harryho Pottera a chceš se zasmát, je pro tebe jako dělaný.

Kdo jsou vlastně StarKid?

StarKid je divadelní spolek založený v roce 2009.

StarKid team založili v roce 2009 Darren Criss, kterého možná znáš ze seriálu Glee, kde hraje Blainea, spolu s Brianem Holdenem a Mattem a Nickem Langovými. Společně vytvořili díla jako Little White Lie, Me And My Dick, Starship a Holy Musical B@man!, nebo právě A Very Potter Musical a jeho pokračování: A Very Potter Sequel a A Very Potter Senior Year. Darren Criss se díky AVPM a Little White Lie (v obou případech v hlavních rolích) taky celkem proslavil, což mu pomohlo získat roli v seriálu Glee.

Video – StarKid na LeakyCon2001

Něco málo o AVPM

A Very Potter Musical je inspirovaný knihami J. K. Rowlingové (Harry Potter a Kámen Mudrců, Harry Potter a Ohnivý Pohár, Harry Potter a Princ Dvojí Krve a Harry Potter a Relikvie Smrti) – poněvadž StarKid nemá licenci ani od J. K. ani od WarnerBros inc. (produkce filmů), nemohli na představení vybírat vstupné. Celý muzikál o délce skoro tři hodiny byl rozdělen do třiadvaceti částí a nahrán na YouTube a později si získal obrovskou popularitu. (První část už vidělo skoro 10 000 000 lidí.)

Video – AVPM – Granger Danger

AVPM byl stvořen hlavně proto, aby lidi pobavil (přeci jen je to parodie), a je to takový mix všech výše zmíněných knížek. V muzikálu účinkovali Darren Criss (Harry), Joey Richter (Ron) a Bonnie Gruesen (Hermiona) nebo například Joe Walker, který si zahrál roli Lorda Voldemorta a v AVPS taky Dolores Umbridgeovou a mimo třech představitelů hlavních postav si získal největší oblibu.

Video – AVPS – Stutter

Joe Walker si díky AVPM a AVPS získal velkou oblibu.

AVPM česky

Pokud nerozumíš dobře anglicky, ale chceš si A Very Potter Musical a případně i další díly pustit, pak pro tebe mám dobrou zprávu: na stránce VideaČesky.cz celý muzikál vyšel i s titulky. Je tu i první pokračování – AVPS – a Senior Year by se taky měl časem objevit. Ještě jednou varuju, že jde o parodii, a tak to nemusí sednout všem, pokud se chceš ale pobavit, rozhodně doporučuju, dlouho jsem se takhle nesmála. A když nic jiného, když tě třeba Harry zase tak moc nebere nebo tak, výkony herců a chytlavé, vtipné písničky za to stoprocentně stojí. 🙂

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.