Cestování Kultura a společnost

Cestuj pohodlně s kvalitním zavazadlem

Léto je v plném proudu a mnohé z vás se možná právě chystají na dovolenou. K tomu, aby cesta proběhla v pohodě a v co největším pohodlí, může do velké míry přispět i kvalitní zavazadlo. Pojďme se podívat, co nejlepší cestovní tašky a kufry dnes nabízejí.

Ani velké, ani malé

K předním výrobcům cestovních zavazadel, kteří kvalitou zpracování i množstvím užitečných detailů výrazně převyšují konkurenci, patří značky Dakine a Burton. V jejich nabídce najdete široké spektrum objemů zavazadel, takže si určitě vyberete podle toho, na jak dlouhou cestu se chystáte a co všechno s sebou budete potřebovat.

Vnější stahovací popruhy se pak postarají, aby výsledná velikost zavazadla byla co nejmenší a cestovalo se s ním pohodlně.

Kvalitní madla i pro dlouhé nehty

Určitě to znáte. Taška má sice na horní straně pohodlné madlo, ale když jí potřebujete převrátit na stojato, abyste prošly úzkými dveřmi, musíte ji uchopit za látku. A to je nepohodlné, namáhavé a pokud máte dlouhé nehty, hrozí akutní zlomenina.

Proto kvalitní zavazadla dnes mají madla nebo praktická ucha také ze stran a na bocích. Manipulace s nimi je snadná a pohodlná v každé situaci, ať je to vyndávání z kufru auta, zmíněné procházení užšími dveřmi nebo vytahování z pod postele. A vaše nehty přitom nijak neutrpí.

Velmi praktická jsou také vytahovací madla zavazadel opatřených kolečky. Při uložení v autě, letadle nebo hotelu madlo jednoduše zasunete, aby zbytečně nezabíralo místo. Při chůzi se zavazadlem naopak madlo vytáhnete do polohy, v níž se vám bude pohodlně držet, aniž byste se museli k zavazadlu ohýbat.

Nespoléhejte na gentlemany, pořiďte si kolečka

Zavazadlo na kolečkáchV dnešní době, kdy jsou gentlemani ohroženým druhem, nelze příliš spoléhat na to, že jedno z posledních potkáte zrovna ve chvíli, kdy budete potřebovat pomoci s těžkou taškou.

Proto výrobci přišli s taškami na kolečkách. Ovšem u většiny takových tašek byste po pár metrech jízdy nějakého gentlemana stejně potřebovali, aby vám opravil rozvrzaná kolečka.

Proto sáhněte po skutečně kvalitním modelu, který má kolečka skateboardová, opatřená kvalitními ložisky. Odměnou vám bude hladká, tichá a elegantní jízda, při níž ani nebudete vědět, že vaše taška něco váží.

Mnohé tašky a kufry na kolečkách jsou vybaveny speciálním popruhem pro snadné připnutí dalšího dodatečného zavazadla, kterým může být příruční zavazadlo z letadla, obal na snowboard, nebo taška kamarádky, které kolečka zatím chybí.

Neroztrhneš, nepromočíš, neztratíš

Zní to jako nějaká svatá přikázání, ale jsou to jen zásady, kterými se řídí jak návrháři Dakine i Burtonu. Jejich zavazadla jsou z kvalitních, oděruodolných materiálů, které přežijí i hrubé zacházení, jízdu po letištních pásech i bez zabalení do fólie a nevadí jim ani déšť. Kvalitní zipy opatřené zámečky zajistí, aby se vám ze zavazadla nic neztratilo, ať už po samovolném otevření, nebo přičiněním nekalých snah nějakého poberty.

Nažehlená jako ze skříně

Praktické zavazadloKterá žena nechce vypadat dobře i na dovolené či služební cestě? A která se nebojí, že její šaty bude po náročné cestě a vyjmutí z kufru zmačkané, jako když je s prominutím, tur domácí vyplivne z ústní dutiny?

No přece ta, která má kvalitní cestovní tašku nebo kufr s rozděleným vnitřním prostorem a přehledným organizérem. Jednotlivé sekce jsou odděleny strečovými či síťovými panely, které udrží vaše šaty v perfektním stavu. Po vyjmutí budou vypadat, jako by dosud visely nažehlené ve skříni na ramínku.

Velmi praktické jsou i pytle na špinavé prádlo, které jsou součásti zavazadla. Nemusíte tak s sebou vozit či na místě shánět igelitku, abyste oddělila špinavé prádlo od čistého. Po příjezdu domů nemusíte složitě zkoumat, co je použité a co čisté, prostě pytel vysypete rovnou do pračky, vyperete a můžete se chystat na další cestu!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.