Kultura a společnost

„Celá má sbírka čítá kolem 300 laků,“ říká blogerka Labradoora

Labradoora je autorka blogu, na němž už téměř rok recenzuje laky na nehty. Nehtové blogy jsou fenoménem podobně jako ty o módě. Autorky na nich ale nefotí oblečení, nýbrž nehty.

1) Co bys nám o sobě pověděla?

Jmenuju se Iva, je mi 28 let a pocházím z Liberce. Jsem nadšenec do nehtové a vlasové kosmetiky. Kosmetika jako taková mě bavila vždycky, asi tak jako většinu dospívajících slečen. Postupně se ale ze záliby stal koníček, z koníčku vášeň a z vášně možná až trochu posedlost :-). Přiznávám, že hodně koukám ženám na ruce a vlasy a stojím si za tím, že vlasy jsou korunou krásy a upravené ruce dělají opravdu hodně čitelnou vizitku o jejich majitelce.

Labradoora je autorkou blogu na adrese labradoora.com.

2) Co tě přivedlo k nápadu založit si svůj vlastní nehtový blog a kdy přibližně ten nápad přišel?

Vždycky jsem obdivovala blogy ostatních českých „nehtoblogerek“. Chodila jsem k nim pro inspiraci a když jsem měla chuť objednat si nějaké laky ze zahraničí, chodila jsem k nim pro radu. Občas se ale stalo, že mnou vyhlídnuté odstíny nikde na českých blozích ke zhlédnutí nebyly. A když jsem takhle nějaký lak marně hledala už poněkolikáté, napadlo mě, že bych si mohla založit vlastní blog a tam postupně nafotit laky, které mám a které jsem jinde nenašla. Tenkrát jsem ještě netušila, jaká se z toho stane vášeň. Ten nápad přišel někdy koncem loňského roku a v lednu jsem ho realizovala. Brzy bude mít tedy Labradoora první výročí.

BarryM Cyan Blue + tečky Nubar Black Polka Dot

3) Kolik kousků čítá tvá sbírka laků na nehty?

Nemám to spočítané přesně na kus, protože občas se stane, že jsou některé laky půjčené u jiných blogerek a přiznávám, že nemám úplně přehled, kolik že jich to po návštěvách mám, ale celá sbírka čítá kolem 300 laků.

4) Jsou v ní kousky, na které nedáš dopustit? Jaké?

Rozhodně. Z těch zvučnějších značek nedám dopustit na Zoya Carey a Zoya Ivanka, OPI Too Hot Pink Too Hold’em a OPI Makes Men Blush a taky mezi moje favority patří China Glaze Heli-yum, Ahoy!, Re-fresh Mint a Flying Dragon. A taky Essie Topless&Barefoot, za mě ten nejkrásnější nude lak :-). Mezi těmi levnějšími jde například o laky Gabriella Salvete, především odstíny 157, 120, 128 a 117. Taky nedám dopustit na odstíny Cyan Blue a Indigo od značky BarryM.

5) Kde laky na nehty nejraději kupuješ?

Úplně nejraději bych kupovala laky v drogerii s proskleným stropem. Je těžké kupovat lak v drogerii nebo parfumerii plné zářivek a nasvícených stojanů, protože odstíny pak kolikrát na denním světle vypadají úplně jinak, než jak vypadaly v nasvícené místnosti. Nicméně nejraději nakupuju laky na internetu (po předchozím prolustrování vybraných kousků na google), protože je tam prostě největší výběr a nejlepší ceny.

Růžový lak China Glaze Nasty
Růžový lak China Glaze Nasty

6) Podle jakých kritérií si je vybíráš?

Když už si takhle na internetu dohledávám informace o konkrétním laku, zajímá mě především, jak dobrá je pigmentace/krytí, nerada lak vrstvím třemi a více vrstvami. Pak taky výdrž, unikátnost odstínu, a pokud lak obsahuje zpevňovač, je to pro něj u mě výhoda :-). Pochopitelně svoji roli hraje i cena… Jsem ochotná dát za výjimečný lak vyšší částku, nicméně lak za více jak 500,- Kč bych si nekoupila.

7) Vyměňuješ laky s jinými blogerkami?

Spíš si laky navzájem půjčujeme k vyzkoušení :-). Což je věc k nezaplacení, protože spousta dražších laků je k dostání jen v zahraničí a není nad to si ho před plánovaným nákupem vyzkoušet. Ale třeba s Péťou z PetraLovelyHair už nějaká výměna laků proběhla, v té jsem našla fajn kamarádku :-).

8) Jsou barvy, které si výhradně nekupuješ? Které u tebe naopak vedou?

Určitě. Jsou to hnědé a oranžové laky, to jsou barvy, které mi skutečně nesluší a víceméně se mi ani nelíbí. Od každé barvy doma jednoho jedince mám, vždycky jsem k nim nějak přišla, ale nepoužívám je, jsou spíš do počtu jako zástupci těchto barev. Vedou u mě laky růžové, modré, šedé až černé a mám docela slušnou zásobu různých neonek.

China Glaze Refresh Mint
China Glaze Refresh Mint

9) Co děláš, když víš, že daný lak už nikdy nepoužiješ?

Labradoora – složka výprodej/blogsale. Některé laky si nechávám z nostalgie, i když vím, že je nejspíš už nikdy lakovat nebudu. Většinu ale nabídnu dál právě formou blogového výprodeje.

10) Jak postupuješ při lakování nehtů?

Nikdy nezapomínám na odmaštění nehtů (umýt ruce mýdlem), na mastných nehtech lak nedrží. Základem je určitě podkladový lak, buď použiju nějaký zpevňovač nebo přímo base coat. Barevného laku pak dávám obvykle 2 vrstvy. Třetí dávám jen velmi nerada, nemám ráda nánosy laku na nehtech. Lak se snažím nanášet dvěma, třemi tahy, abych se vyhnula bublinkám a hrnutí laku štětečkem. Nakonec zvolím nějaký top coat pro dosušení laku, jsem učebnicový příklad netrpělivého člověka a nebaví mě čekat, až lak sám od sebe zaschne.

11) Nějaké speciální rady pro skladování laků?

Určitě je dobré skladovat je na chladnějším místě a ve tmě, vytopené místnosti jim nesvědčí stejně jako přímé světlo. Když už mi přestaly stačit papírové krabice, pořídila jsem si na základě tipů ostatních blogerek v Ikea šuplíčkový pořadač Helmer a jsem nadmíru spokojená. Také je základním pravidlem pro dlouhou životnost laků otírání hrdla lahvičky po použití. Nános zaschlého laku znemožní důkladné dotažení uzávěru a z laku pak vyprchávají těkavé látky, houstne a kazí se.

12) Co bys na závěr doporučila našim čtenářkám, aby měly nehty zdravé?

Ta základní péče vychází zevnitř, takže určitě dobrý pitný režim a pestrou stravu, přidat můžou i nějaké ty vitamíny, např. Biosil Plus. Zevně je dobré používat, i jako prevenci, zpevňovače a posilovače nehtů, já mám hodně ráda přípravky od Four Seasons. A hlavně nepoužívat nehty jako nářadí, např. při otevírání plechovek, snažit se prostě používat spíš bříška prstů.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.