Kultura a společnost

Čekáme přírůstek do rodiny! Jak vybrat dětský kočárek?

Narození potomka představuje jednu z nejkrásnějších událostí v životě. Zároveň jsou s ní spojeny i určité starosti, které však nastávající rodiče jistě rádi vyřeší. Například musí pořídit kvalitní a pohodlný kočárek…

Dětské kočárky pro novorozence

Pro novorozence je určen hluboký kočárek, který je vhodné používat zhruba do 8 měsíců, ovšem již cca o 2 měsíce dříve jej můžete vyměnit za kočárek sportovní (používat jej lze až do 3 let). Existuje však ještě jedna, a to jednodušší možnost – pořiďte si hned na začátku kombinovaný kočárek. Ten je možné jednoduše přestavět z kombinované varianty na sportovní, což znamená, že 36 měsíců nebudete muset tuto oblast téměř řešit.

Tip: prohlédněte si kombinované kočárky v e-shopu Ondalek.cz. Jestliže si vyberete, budete mít na dlouho dobu o starost méně.

Golfové kočárky neboli golfky

Rodiče se často nestačí divit, jak jejich potomci rychle rostou. Ani se nenadějete a děti bez problémů komunikují a navíc objevují svět po svých. Kočárek již tedy není tolik potřeba, přesto se bez něho prozatím neobejdete, protože se holky a kluci i v tomto věku rádi svezou. Ideální jsou pro to lehké a přenosné golfové kočárky (známé i jako golfové hole), které využijete při cestování, na procházkách ve městech anebo při přesunu na pískoviště.

Tip: tyto kočárky lze používat i pro děti, které ještě nechodí. V takovém případě je ale nutné, aby měly polohovatelnou opěrku zad a nožiček. Proto vyberte golfky s ohledem na věk dítěte!

Pestrá nabídka doplňků ke kočárkům

Dětské kočárky samy o sobě nestačí a budete muset pořídit i některé doplňky. V této oblasti máte aktuálně rovněž na vybranou. Pro maximální pohodlí miminka jsou např. určeny zavinovačky a fusaky do kočárku, ale uplatnění jistě naleznou rovněž univerzální pláštěnky anebo dokonce moskytiéra. Doplňky ke kočárkům ovšem mohou zpříjemnit jejich používání také rodičům, takže si např. můžete pořídit zateplený návlek na rukojeť.

Zajímavost na závěr: jak vidno, aktuálně máte v této oblasti plno možností. Dětské kočárky ale mají dlouhou historii. Věděla jste, že jsou používány již od 1. poloviny 18. století?

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.