Kultura a společnost

Braňte se efektivně v interiéru slunci i hmyzu

Léto je už v plném proudu a spousta lidí se těší jak na horké letní večery, tak i na grilování a koupání v bazénu. Mnozí z nás ale už mají nyní obavy z velkých veder, jež samozřejmě opět přijdou. Je to škoda, jelikož i jim je možná předcházet a velmi efektivně se bránit jak přemíře světla, tak i tepla. Typickým příkladem budiž pořízení interiérového, případně exteriérového stínění. Jaké alternativy se nabízejí? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Tradiční žaluzie se stále drží

Pokud chcete ušetřit peníze a mít doma hezké a vkusné stínění, vsaďte na žaluzie. Jedná se v podstatě o jakousi klasiku, kterou sice stín i příjemné prostředí zajistíte, nicméně nijak z pohledu designu neoslníte! Právě proto je optimální vybrat si alespoň neotřelé provedení. Zajímavé jsou i pratelné látkové rolety, které také umí být funkční a esteticky co nejvíce povedené. Třeba moderní pouliční LED osvětlení nedokážou žaluzie v noci kompletně eliminovat.

Rolety jako moderní řešení

Hodně oblíbené jsou především exteriérové rolety. Právě ony dokážou efektivně snížit míru přísunu tepla i světla. Navíc se podílí v zimě i na ochraně interiéru. Bez problémů jsou rolety schopny zamezit únikům tepla z interiéru ven. Naopak v létě dokonale izolují a uvnitř často není zapotřebí pořízení klimatizace. Výborné jsou především kombinované rolety. Sehnat se dají i za velmi výhodnou cenu.

Nezapomínejte na dotěrný hmyz

Hodně nepříjemný dokáže být v létě hmyz. Naštěstí existují velmi účinné sítě proti hmyzu. Sehnat lze jakoukoli z nich v barevném provedení korespondujícím s okny. Moderní sítě se do rámů uchycují velmi jednoduchým způsobem. Díky tomu není nezbytné vyvinutí žádné větší síly. Jen byste měli myslet každým rokem na pořádné vyčištění stí. K tomu ale postačí obyčejná voda z hadice.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.