Kultura a společnost

Bojíš se, že ti někdo něco hodil do pití? Už nemusíš!

Rozjetá sobotní diskotéka, neznámý pěkný kluk a jeden drink. Ačkoliv to zní jako sen mnohých dívek, může se bohužel změnit v peklo. Znásilnění za pomocí omamných drog dnes bohužel není vzácné.

Můžu tě pozvat na drink?

Pozvání od cizího kluka sice může působit blahodárně na tvé sebevědomí, ale určitě bys na všechno neměla bezhlavě kývnout. V dnešní době je bohužel celkem časté, že v okamžiku, kdy se otočíš, odejdeš na toaletu nebo jenom nedáváš dostatečný pozor, ti do pití neznámý může něco nasypat. Po požití takovéto látky si s tebou dotyčný budeme moci dělat, co bude chtít. A znásilnění jsou v takovém případě velmi častým výsledkem.

Jak se bránit?

Kromě obezřetnosti, které není nikdy dost, by sis mohla pro svou ochranu pořídit v nedávné době vyvinutý malinký přístroj, který by tě takovému osudu měl uchránit. Jedná se o drobný snímač, který vložíš do svého pití, počkáš několik sekund a LED světýlko ti během chvilky řekne chemické složení obsahu skleničky. Funguje na princip světla, elektrické energie a teploty. Na tomto základě výsledek vyhodnotí podle předvytvořené databáze chemických látek, díky čemuž můžeš odhalit i různé drogy a omamné látky.

Malinké zařízení, které tě může ochránit před znásilnění.
zdroj: aufeminin.com

O co se jedná?

Zařízení se jmenuje pd.id (Personal drink ID) a je opravdu malinkaté – cca velikosti USB. Zařízení spoléhá na osvědčené metody, které protidrogové instituce používali už léta. Nyní ovšem přichází tato možnost i k obyčejným dívkám, kterých se omamné látky v pití týkají nejvíce. Až 25% znásilnění je usnadněno právě takovým odstraňovačem bariér, jako jsou drogy. Jak vidíš, tak kromě pepřového spreje nyní můžeš pro svou ochranu udělat více. A v případě, že si myslíš, že se tě podobné věci, jako je znásilnění, netýká, můžeš tento přístroj používat i na zjišťování obsahu drinku. Během chvilky tak víš, co to vlastně piješ.

pd.id
Takhle zjistíš, co se nachází ve tvém drinku.
zdroj: the-gadgeteer.com

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.