Kultura a společnost

Adam Lambert aneb Mr. Gaga

Zpěvák Adam Lambert je kvůli svému extravagantnímu oblíkání a zálibě v líčení často přezdíván jako Mr. Gaga, tak jako tak mu ale nelze upřít obrovský talent a skvělý pěvecký rozsah. Účastnil se osmé série talentové soutěže American Idol, kterou sice nevyhrál, ale i tak si dokázal získat srdce diváků. Navíc je vůbec první homosexuální interpret, který byl upsán pod velké americké vydavetelství, přičemž jeho debutové album For Your Entertainment sklízí všude úspěch.

Životopis ve zkratce

Adam Lambert se narodil 29. ledna 1982 ve městě Indianapolis, přičemž se již velmi brzy přesunul do Kalifornie, kde chodil i do školy. Už jako dítě se zúčastnil různých lokálních soutěží ve zpěvu, často s poměrně velkým úspěchem. Jeden čas dokonce působil ve školní jazzové kapele MC Jazz. Jeho velký talent ho rychle katapultoval na prkna, která znamenají svět. Jako teenager účinkoval v několika muzikálech. Na přelomu roku 2006 až 2007 chvilku působil v undergroundaové kapele The Citizen Vein. Měl velký zájem být součástí co největšího množství projektů. Jeden čas spolupracoval na show se zpěvačkou Carmit Bachar ze skupiny Pussycat Dolls. Po všech zkušenostech se Adam Lambert rozhodl přihlásit do soutěže American Idol.

%CODE1%

Výhra není vše

V soutěži American Idol zpíval Adam Lambert takové písně jako Bohemian Rhapsody od skupiny Queen či Black or White od Michaela Jacksona. Jeho výkon vždy všechny přesvědčil o tom, že mají čest s opravdu talentovaným zpěvákem. Adam se přiznal, že se nechal ve své tvorbě a vystupování inspirovat Madonnou, Davidem Bowiem či Aerosmith. Během soutěže se objevily fotografie, na kterých Lambert něžně líbá jiného může. Adam Lambert se přiznal k homosexualitě, což ve výsledku nemělo žádný negativní dopad na samotnou soutěž, ba naopak!

Adam Lambert a jeho další kroky

Po soutěži byl o Adama obrovský zájem, dokonce ho chtěli za frontmana členové skupiny Queen. Vzhledem k sólovému úspěchu lze ale jen těžko předpokládat, že by Adam Lambert podobnou nabídku dnes přijal. Na desce For Your Entertainment spolupracovalo hodně slavných producentů a každý fanoušek se už jen těší, až Adam vyleze s další našláplou deskou. Adam také získal cenu Young Hollywood Award za umělce roku a cenu Teen Choice Award za umělce z reality show. Lambert všechny jednoznačně šokoval svým vystoupením na American Music Awards 2009, kdy během výstupu políbil klávesáka a sáhl do rozkroku dalšímu členu své skupiny. Když se ho pak novináři ptali, proč to udělal, odpověděl, že zpěvačky tohle dělají desetiletí, tak proč by něco podobného nemohl udělat on. Tím posunul hranice televizní zábavy opět o pár kroků dál.

Rozdivočelý a nespoutaný

Adam Lambert patří k hodně zajímavým a nadějným umělcům. Pochybuji, že mu s první deskou dojde dech, a proto se máme ještě na co těšit. Pokud tě zajímá, co je u Adama nového, můžeš sledovat jeho Twitter. Tenhle zpěvák s přezdívkou Mr. Gaga nás určitě ještě pořádně šokuje! A abych byla úplně upřímná, když se tak podívám na jeho fotky, je škoda, že je na kluky. Asi bych si dala říct :-).

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Adam je naprosto dokonalej!!! Je šíleně sexy a obzvlášť když má nějakej ten svůj extravagantní obleček a na černo namalované oči, které jsou mimochodem ty nejkrásnější na světě co jsem kdy viděla. Jak už bylo řečeno, škoda že je gay jinak bych se nenechala dlouho přemlouvat, je úžasnej!!!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.