Kultura a společnost Zvířátka a příroda

Aby i tvé zvířátko bylo fit

Především pejsci se v životě mnohých stávají příjemnými společníky při sportu.

Pejsci milují pohyb, a když je začleníš do svých sportovních aktivit, budou skákat radostí a i pro tebe bude sportování o dost příjemnější. K tomu, aby ti pejsek mohl dělat společnost při sportu, potřebuje – stejně jako lidé – dostatek síly. Pokud pejska máš a nechceš jej vypustit ze svého sportovního programu, měla bys mu dopřát vše, co potřebuje. A jak svému pejskovi dodat dostatek energie?

Dostatek pití a kontrola zdraví

Sama víš, jak je pitný režim u člověka velmi podstatný a i u pejsků hraje významnou roli. Proto, aby s tebou pejsek mohl běhat a dělat ti společnost při venkovních aktivitách, měla bys kontrolovat jeho pitný režim. Pokud vyrážíte na nějakou túru nebo se jdete proběhnout, nezapomínej na lahev a menší mističku, abys mu kdykoliv mohla dát napít. Kdyby tvůj pejsek trpěl nedostatkem tekutin, nebyl by ochotný s tebou nikam vyrazit nebo držet s tebou krok. Kromě pitného režimu zároveň nezapomínej na kontrolování jeho zdraví a pravidelné návštěvy veterináře. Pokud by se ti cokoliv nezdálo, zavítej s pejskem raději k veterináři. Jen tím se dají včasně podchytit nebo vyléčit případné obtíže tvého čtyřnohého kamaráda.

Správná strava pro dlouhotrvající energii

Kvalitní strava je pro pejska přesně to, co potřebuje. Pokud je krmivo kvalitní, získává z něj pejsek dostatek energie, ale i mnoho výživných látek, esenciálních mastných kyselin, vitamínů, vápníku i fosforu pro silné kosti i zoubky, kvalitní bílkoviny pro stavbu i obnovu svalové hmoty, složky pro zdravé a pohyblivé klouby a řadu dalších významných složek. Krmivo bys tedy měla vybírat opravdu pečlivě a dopřát tak pejskovi vše, co ke svému životu a zdravému pohybu potřebuje. Dobrým tipem jsou například krmiva Hills, která obsahují vše nezbytné a řada majitelů psů na ně nedá dopustit. Je však jasné, že nejen suchá krmiva by měla být součástí pejskovi stravy. Strava by tedy měla být pestrá a granule bys měla střídat s kapsičkami nebo konzervami. Výživově hodnotné jsou však i krmiva Winner Plus, která mohou mít formu granulí nebo masových konzerv.

Pamlsky jako odměna i doplněk stravy

Pamlsky pro pejsky jsou příjemnou odměnou, ale zároveň jsou vhodný doplňkem stravy. Řada těchto pamlsků obsahuje mnoho vitamínů i potřebných složek. Některé mají cílený účinek (třeba tyčinky na čištění zoubků či pro zdravé srdce), které mají na pejskovo zdraví dobrý vliv. Proto je určitě vhodné, když pejskovu stravu zpestříš těmito chutnými dobrotami. Pokud máš ale jiné zvířátko, například kočku, měla bys rovněž dbát o její stravu, pitný režim a dopřát jí pamlsky pro kočky. Kočky i další zvířátka potřebují důkladnou – někdy však odlišnou – péči, aby měla pro svá řádění dostatek energie. Svým mazlíčkům bys tedy měla čas od času dopřávat jim určené dobroty. Je přeci hezké rozzářit nějakým pamlskem jejich den.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.