Kultura a společnost

9 důvodů, proč žárlíme na single kámošky

Svobodné kamarádky, které nejsou jako my ve vztahu, mají mnoho možností, které jim my můžeme jenom závidět. Takže co oni mohou a my ne?

Single versus zadaná

Znáš to, jdeš s kamarádkou po nějaké době na diskotéku, načež se kolem ní hned začnou rojit kluci. V této chvíli je jedno, jestli se kolem tebe taky nějaká motá, nebo jestli jsi bokem dění, faktem totiž zůstává, že ona s nimi koketovat může a ty ne. A proč? Protože ty jsi zadaná a ona ne. Single kámošky si to někdy neuvědomují, ale kolikrát, i když jsme s přítelem šťastné, prostě na jejich svobodu žárlíme. Protože oni mohou a my ne. My musíme dodržovat jisté hranice, které ony mohou klidně překročit, aniž by to něco znamenalo. Takže které to jsou?

1. Flirtování

Svobodné kamarádky mohou flirtovat, jak nestoudně chtějí, stejně jako s kým chtějí. Nemusejí se na nikoho ohlížet a rozhodně toho potom nemusí litovat.

2. Kontrola televize

Je sice hezké, dívat se na televizi v náručí přítele, ale pravdou prostě zůstává, že mnoho z nás se nechce celý večer dívat na fotbal. V tom mají výhodu single, protože kontrola ovladače je jen v jejich rukou.

3. První polibek

První polibek nového vztahu, který může, ale také nemusí nic znamenat. My, které jsme dlouhodobě zadané, nové rty na těch svých už jen tak neucítíme.

4. Žádná žárlivost

I zdravý vztah někdy projde stádiem žárlivosti, kterou ale nezdané kamarádky naprosto řešit nemusí. Je totiž nikdo nesprdne za to, že se hezkému klukovi podívají na zadek.

5. Zažít špatné rande

Na jednu stranu těžko říci jestli jde o výhodu. Na druhou stranu je ale pravda, že ze špatných schůzek jsou potom skvělé vtipné vzpomínky, které se probírají s kamarádkami.

6. Kamarádi a pivo

Plánuješ s přítelem hezký večer, ale jemu najednou zavolají kamarádi, aby s nimi šel na jedno. Co teď? Být saň a držet ho doma nebo sehrát chápavou a skousnout zklamání? Single kamarádka tohle řešit nemusí.

7. Slastný spánek

Na vztahu je skvělé to, že člověk neusíná sám. Jenomže potom to chrápání, braní peřiny a přetlačování se o místo v posteli už tak růžové není.

8. Osobní prostor

Když má člověk přítele, jeho osobní čas se naráz smrskne. Neříkám, že koníčky a volnost zmizí úplně, ale rozsah tohoto osobní prostoru se prostě nutně zmenší.

9. Tanec na Single Ladies od Beyonce

Tak tady snad ani není potřeba něco dodávat.


Singe Ladies put your hands up!

Vztah = výhra?

Je sice pravda, že díky vztahu ztrácíme jisté možnosti, které nám dává svoboda bez partnera, ale, nevím sice jak u vás, u mě nikdy nepřesáhnou klady, které vztah přináší. I když bych nikdy neměnila, občasné zastesknutí po volnosti snad jednou za čas popadne každou z nás. A obzvlášť ve dnech, kdy jde okolo ten soused s hezkým zadkem.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.