Kultura a společnost

6 knih, které jsou žhavější než Padesát odstínů šedi

Myslíš si, že Padesát odstínů šedi je vrchol erotické literatury? Tak mrkni na další tituly, které mohou tomuto dílu s klidem konkurovat.

Lidé a sex

Erotika je věc, která byla, je a bude součástí lidské kultury, a tak se rozhodně není čemu divit, když tento žánr najdeme i v literatuře. Červená knihovna je jen slabým odvarem toho, do čeho se pouštějí dnešní spisovatelky a spisovatelé, protože jejich představivost již dnes není ničím omezená. Dřívější konvence a tabu témata jsou tatam, takže není problém, aby žebříky bestsellerů vyhrávala právě kniha plná sexu a touhy.

Padesáti odstíny to nekončí

Kdo by v dnešní době neznal veledílo spisovatelky E. L. James, ale její kniha rozhodně není jediná ve svém oboru. Nyní se totiž roztrhla s tématikou sexuálních hrátek hráz, takže se pojďme podívat, jaké další takové příběhy můžeš nalézt na pultech knihkupectví, a které směle mohou Šedi konkurovat.

1. Obnažená

Tato již třídílná série od spisovatelky Sylvie Day zaznamenala ohromný úspěch po celém světě. Její knihy Obnažená, Spoutaná a Nezkrotná jsou plné touhy a vzrušení mezi miliardářem, jménem Gideon Cross, a mladou Evou Tramellovou. Kdo četl 50 odstínů, jistě mu rozvržení postav něco připomene. Rozdíl je snad jen v tom, že zde toto vzrušení a touhu prožívají oba poprvé. Jejich vzájemná láska je sice občas na nože, ale skoro až bolestná přitažlivost vyhrává.

Tato kniha už má tři díly
zdroj: databazeknih.cz

2. Šípková Růženka

Tato kniha, v originálu The Claiming of Sleeping Beauty od autorky píšící pod pseudonymem A.N. Roquelaure, sice není do češtiny přeložena (nebo jsem ji alespoň nenašla), ale jak je zřejmé, tato knížka není o pohádce, kterou byste dětem četli na dobrou noc. Tato erotická kniha obsahuje kromě polibku, který je u Šípkové Růženky klasikou, také svádění a následné odměny za splněné touhy. Tady nejedné dívce zahoří líčka.

Kniha
Další erotická trilogie.
zdroj: thebloodyblogger.wordpress.com

3. Pád

Další spisovatelkou tohoto žánru je Maya Banks, která nás vtáhne do příběhu o dívce a o celých 14 let starším muži. Gabe během oslavy na počest otevření jeho nejnovějšího hotelu spatří Miu, která je mladší sestra jeho nejlepšího kamaráda. Znal ji jako malou dívku, ze které je nyní ale velmi přitažlivá žena, která je do něho navíc již dlouho zamilovaná. No a jak jinak tohle může skončit než v posteli?

Kniha
Erotická trilogie Bez dechu. První díl a druhý díl – u nás pod názvem Pád a Chlad.
zdroj: blog.zolabooks.com

4. Všechny jeho touhy

Příběh o touze a vášni, který napsala Susan Johnson pod pseudonymem CC Gibb, je lehce podoben 50 odstínům. Jde o příběh miliardáře, který si vše vybudoval sám a je zvyklý dostat to, co chce. A tím něčím je nyní Kate, která v tomto muži vidí lovce, a proto chce být opatrná. Jenomže, jak již bylo řečeno, Dominik vždy dostane to, co chce.

Kniha
Dříve bylo autorce vytýkáno přílišné množství sexu v jejích knihách. A jak je to dnes v módě.
zdroj: dominoknihy.cz

5. Sexuální život Catherine M.

Tato autobiografická kniha je zpovědí samotné autorky knihy Catherine Millet, která naprosto syrově a bez příkras vypráví o svém sexuálním životě. Pro mnoho lidí je tato otevřená zpověď až moc „drsná“, a zřejmě proto je tato kniha považována za jednu z nejodvážnějších knih s erotickou tématikou, které se dají na trhu koupit.

Kniha
Osobní zpověď autorky o jejím intimním životě.
zdroj: bux.cz

6. Dům děr

Tato kniha u nás nebyla v češtině vydána, ale i přesto stojí za zmínku. Nejedná se totiž jen o erotikou sršící knížku, ale také jde o jakýsi fantastický román, který dokáže všechny překvapit. Jde o surrealisticky podaný příběh, ve kterém se kloubí mimo jiné i ten sex. Autorem je Nicholson Baker.

Kniha
Neklasický erotický román
zdroj: booksinthekitchen.tumblr.com

Plná knihovnička

Tato spousta knih je sice na jedno brdo, ale komu tento žánr vyhovuje, tak si může vybírat, protože v dnešní době je takovýchto příběhů nepřeberné množství. No, troška erotiky přece nikdy nikomu neuškodila, takže já asi vyrazím do knihkupectví a nechám se inspirovat. A co ty? Vybrala sis?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.