Kultura a společnost

5 zaručených tipů pro úspěšnou rozlučku se svobodou

Pořádáš rozlučku se svobodou své NEJ kámošce? Přečti si těchto pět tipů, které ti v tom zaručeně pomohou!

Koho pozvat a koho ne?

V první řadě zapátrej v paměti, o kom se tvá loučící kamarádka často zmiňuje, kdo ji je nebo byl blízký. Ty, které vybereš a nemáš na ně přímo kontakt, můžeš zkontaktovat například prostřednictvím sociálních sítí, kde většina z nich bude mít profil. I díky nim následně můžeš přijít na další důležité osoby, které si pozvání zaslouží.

Pokud nepořádáš rozlučku se svobodou kamarádce vyloženě jako překvapení, neboj se zeptat, koho by na rozlučce ráda viděla.

Respektuj budoucí nevěstu. Striptér neudělá radost každé

Při plánování nezapomeň, že akce by měla svým charakterem respektovat osobnost budoucí nevěsty a ty jako její organizátorka bys ji měla dobře znát. I když se striptér může z tvého pohledu zdát jako super nápad, polož si otázku, zda z něj bude stejně nadšená i ta, pro kterou je rozlučka určena především. Díky této jednoduché otázce se snadno vyhneš trapným momentům, které jako organizátorka rozlučky určitě zažívat nechceš.

Jednotný dress-code je dobrý nápad + tipy na doplňky

S dostatečným předstihem dej ostatním vědět, v jakém stylu se rozlučka ponese. Pamatuj, že dress-code by neměl být přehnaně přísný. Nutit například všechny holky do minisukně nemusí vyhovovat každé. To stejné platí, pokud se rozhodneš pro na míru připravená trika – ani ty nebudou pravděpodobně sedět všem tak dobře, jak si představuješ. A ze sexy rozlučkového týmu se rázem stane sraz holek v nepadnoucím oblečení.

Účastnice můžeš naopak dozdobit detaily, které jim nenabourají jejich outfit. Jsou jimi například květinové náramky nebo placky („odznáčky“), které lze kamkoliv jednoduše připnout. Vyvaruj se nevzhledným a na první pohled nekvalitním doplňkům.

Jednoduché placky na rozlučku se svobodou můžeš koupit například v eshopu PanPlacka.cz již od 19 Kč.

Na rozlučku nezapomeň foťák

Abyste měly účastnice na rozlučku vzpomínky, nezapomeň, že by si někdo měl vzít na starost její dokumentaci – buď klasickým foťákem nebo aspoň mobilem. Pamatuj, že budeš často fotit v tmavých prostorách, proto mobily s horším vestavěným foťákem nejsou vhodné.

Pokud se přesto rozhodneš fotit mobilem a máš obavy, že ti na parketu při focení (a po pár skleničkách) upadne, pořiď si tvrzené sklo, díky kterému výrazně zvýšíš šanci, že rozlučku přežije bez újmy. 

Volný den po rozlučce je nutnost

Rozlučku naplánuj tak, aby bylo následující den volno. A pokud nemůžeš/nechceš dělat rozlučku před nebo během víkendu, doporuč všem účastnicím, aby si na další den vzaly dovolenou.

Pro tebe jako organizátorku i pro loučící se kamarádku není nic horšího, než když se polovina účastnic rozhodne stihnout poslední metro, aby byly ráno fit do práce.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.