Kultura a společnost

5 tipů na báječné koupání v okolí Prahy

Parné dny jsou téměř na denním pořádku, a pokud zrovna nebydlíte v domě se zahradou a bazénem, určitě řešíte, kde se zchladit. Městská koupaliště bývají přecpaná, naštěstí však existují místa, kde nebudete soupeřit o kousek vody a o prostor pro deku. Přinášíme vám pár tipů, kam v okolí Prahy vyrazit.

Je samozřejmě pohodlné, vyrazit na některé z koupališť, které se nacházejí přímo v Praze. Bazény jsou udržované, takže nehrozí, že byste si z nich odnesli nepříjemné kožní problémy, pomocí MHD jste u nich za chvíli. Má to však jedno velké ALE. Zejména o víkend bývají koupaliště nacpaná k prasknutí, proto se vyplatí porozhlédnout se po dalších možnostech.

Písečné pláže u jezera Lhota

Milujete-li přírodu, vůni borovic a písečné pláže, jezero Lhota je pro vás skvělou volbou. Vodní plocha o rozloze 25 ha je vzdálena necelých 20 km od Prahy. K dispozici je veškerá vybavenost – toalety, stánky s občerstvením, hřiště na plážový volejbal. Místo rovněž ocení fanoušci nudismu. Jim je věnována veřejná nudistická pláž na nejslunnější straně, která zde funguje několik desítek let.

Pro milovníky klidu a čisté vody

V Praze zřejmě nenajdete bazén s takto čistou vodou a nízkou návštěvností. Koupaliště Březiněves je ale výjimkou. Březiněves je jednou z malých čtvrtí na severní hranici Prahy.  Koupaliště leží na samotné návsi a najdete zde i hřiště na volejbal, tenisové kurty a prostor na pétanque.

Přírodní osvěžení

Proboštská jezera jsou vyhledávána pro rybaření a přírodní koupání. Koupaliště najdete asi 1,5 km severně od Brandýsa nad Labem. Užijete si zde písčité pláže a ve volné chvíli se můžete kochat windsurfaři, pro které jsou Proboštská jezera vyhledávaným cílem.

Koupání s výhledem

Oáza klidu ve velkoměstě. Tak by se dalo nazvat koupaliště Pražačka na Žižkově. Na své si zde přijdou rekreační plavci, ale i nadšení sportovci. Pokud hledáte trochu romantiky, můžete vyrazit na noční koupání při umělém osvětlení.

Divoké koupaliště

Nebojte se. Koupaliště Divoká Šárka má divokost pouze v názvu. Jinak zde najdete klid, a to hned kousek za Prahou. Voda v koupališti pochází z potoka, proto je opravdu osvěžující. V areálu najdete dva bazény, tobogán a spoustu místa k odpočinku.

Jaké jsou vaše osvědčené tipy na letní osvěžení v blízkosti Prahy?

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.